Wielu z nas nie reprezentuje naszych dni bez smacznej aromatycznej kawy, której odmiany są bardzo różnorodne. Początkowo ten napój został wymyślony przez Włochów. Wolą silne espresso . I to właśnie oni nadali nazwę "American" napojowi, który był preferowany przez Amerykanów i który jest mniej wytrzymały niż tradycyjna włoska kawa. Jak zrobić amerykańską kawę, powiemy ci teraz.

Spożywanie amerykańskiej kawy z ekspresu do kawy z kroplówką

W ciśnieniowym ekspresie do kawy woda jest dostarczana bez ciśnienia, co powoduje słabą kawę. Jest to tradycyjna amerykańska wersja przygotowania tego napoju.

Składniki:

  • kawa mielona - 1 łyżeczka;
  • woda - 220 ml.

Gotowanie

Na jedną porcję kawy zalej 220 ml wody, połóż 1 łyżeczkę zmielonej kawy. Lepiej, żeby była średnio mielona i ciemno pieczona. Temperaturę ekspresu do kawy ustawiamy na 85 stopni. I wszystko, dalej ekspres do kawy poradzi sobie i przygotuje dla Ciebie pożądany napój.

American - przepis na gotowanie w Europie

Europejczycy nie szanują szczególnie producentów kawy kroplowej, więc wymyślili własną wersję amerykańskiego gotowania.

Składniki:

  • świeżo zmielona kawa - 16 g;
  • woda - 120 ml.

Gotowanie

Aby przygotować Americano, najpierw zaparz tradycyjne podwójne espresso z 16 g świeżo zmielonej kawy i 60 ml wody. Potem zaczyna się najciekawsze: rozcieńczamy gotową kawę przegotowaną wodą, podgrzaną do temperatury 92 stopni.

Dzięki włoskiemu sposobowi gotowania woda jest dodawana w stosunku espresso 1: 1. Piana w tym samym czasie, oczywiście, Amerykańskie gotowanie załamuje się, ale jest całkowicie dopuszczalne.

Ale druga metoda, która nazywa się "szwedzki": najpierw gorąca woda wlewa się do kubka, a dopiero potem ostrożnie dodaje się gotową kawę espresso. W tym przypadku pianka zostaje zachowana. Proporcje wody i espresso pozostają takie same - 1: 1.

Jest jeszcze jedna opcja do dania Amerykanom - gorąca woda jest przyniesiona w osobnym kieliszku, a każdy już sam decyduje, która opcja gotowania wybierze Amerykanin.

Miłośnicy zimna kawa Woda lodowa może być dostarczana osobno. W tym przypadku dostajesz jedną z odmian słynnego napoju - cold americano.