objawy wycieku płynu owodniowego Wyciek płynu owodniowego obserwuje się dość często, jednak nie wszystkie przyszłe matki znają objawy tego zjawiska. Jak wiadomo, płyn owodniowy przyczynia się do prawidłowego rozwoju płodu w macicy, a także chroni go przed szkodliwymi wpływami z zewnątrz.

Kiedy normalnie płynie płyn owodniowy?

Aby odpowiedzieć na sytuację w czasie, każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć, kiedy płyn owodniowy normalnie zaczyna się cofać.

Najczęściej proces ten obserwuje się w około 38 tygodniu ciąży. Rozpoznanie tego zjawiska dla przyszłej matki nie jest trudne, ponieważ jednocześnie uwalniana jest duża ilość cieczy. Z reguły po tym punkcie zaczynają rosnąć bóle kolki, co wskazuje na początek procesu pracy.

Jakie są oznaki wycieku płynu owodniowego?

Oznaki wycieku płynu owodniowego są nieliczne. Większość kobiet, z niewielką ich ilością, przyjmuje to zjawisko w przypadku zwykłego wyładowania fizjologicznego. Płyn owodniowy, mieszając się z wydzielinami pochwy, praktycznie nie jest zauważalny. Dlatego powstaje pytanie o to, jak wygląda wyciek płynu owodniowego i jak go rozpoznać.

Główną cechą tego procesu jest stale mokra bielizna. Nawet po ostatniej zmianie, po krótkim czasie, znowu staje się mokry. Jednocześnie pojawia się pewien schemat: wydzielanie płynu owodniowego zwiększa się po wysiłku, a nawet po krótkim spacerze.

Jak samemu rozpoznać wyciek płynu owodniowego?

Wiele kobiet myśli o tym, jak wykryć wyciek płynu owodniowego, jeśli zjawisko to nie występuje przez cały czas. Spraw, aby było to całkiem proste, nawet w domu. Wystarczająco, aby przeprowadzić następny test.

Rozłóż czystą i suchą pieluchę na łóżku. Przed wykonaniem testu pęcherz musi być całkowicie opróżniony. znaki wycieku owodni Następnie połóż się i pozostań nieruchomo przez około 15 minut. Jeśli w wyniku takiego testu pieluszka zamoknie, - natychmiast skonsultuj się z lekarzem, tk. wasze wody przeciekają.

Jeśli po przeprowadzeniu takiego testu kobieta wciąż ma wątpliwości, możesz potwierdzić lub zaprzeczyć wynikowi uzyskanemu za pomocą testu medycznego. W aptekach dostępne są specjalne paski testowe, które wykrywają zawartość płynu owodniowego w moczu, jeśli wyciekną. Ponadto podobne badanie przeprowadza się w laboratorium.