Stan transu zwykle kojarzy się ze zmianą stanu świadomości i mistycznych objawień. I faktycznie, o transie walki, w którym człowiek przestaje doceniać jego życie, pokazuje skrajne formy agresywności i nieustraszoności, które wszyscy znają. Ale trans w psychologii ma trzy różne znaczenia:

  • codzienny trans - spanie, zwykła senność, automatyczne wykonywanie jakiejkolwiek pracy;
  • głęboki trans , taki sam jak hipnoza, jest świadomym wysiłkiem prowadzącym do rozszerzenia tego zjawiska, zwykle osiągniętego z pomocą innej osoby;
  • Somnambulistyczny trans to stan głębokiego transu, charakteryzujący się specjalnym zachowaniem danej osoby, która nie jest podobna do jego nawyków podczas transu.

Ale przede wszystkim tego typu jesteśmy zainteresowani stanem zwanym codziennym transem w psychologii, podczas którego mamy lepszy wypoczynek, otrzymujemy lepszy proces myślenia, który sprawia, że ​​umysł jest otwarty na inspirację. W niektórych religiach iw raja jodze trans jest używany do osiągnięcia niezbędnego poziomu koncentracji, w tym stanie ludzie uzyskują wgląd, świeże pomysły, a najbardziej niereagujący po prostu mają dobry wypoczynek.

Jak wejść w stan transu?

Stan transu charakteryzuje się maksymalnym rozluźnieniem ciała i koncentracją na myślach. Sposoby wejścia w stan transu są różne dla wszystkich: ktoś korzysta z substancji psychotropowych, a ktoś poprawia samokontrolę. Tutaj przejdziemy do ostatniej metody.

  1. Spróbuj się zrelaksować. Wybierz najwygodniejszą pozycję - usiądź w pozycji lotosu, połóż się na plecach z nogami i wyciągniętymi ramionami, rozłóż się w fotelu, to nie ma znaczenia, najważniejsze, że czujesz się komfortowo. Staraj się nie zasnąć w tej pozycji.
  2. Jeśli relaksacja jest trudna, staraj się konsekwentnie napinać i rozluźniać kończyny.
  3. Dla całkowitego relaksu należy odłączyć się od bodźców zewnętrznych - dźwięków, światła i zapachów. Jeśli jest to trudne, idź do swojego pokoju, zamknij oczy i załóż słuchawki ze spokojną muzyką.
  4. Teraz musisz pozbyć się obsesyjnych myśli, wyobraź sobie, że jesteś otoczony kokonem z czarnego aksamitu, a wszystkie przeszkadzające idee, meteory utknęły w tym baldachimie.
  5. Uświadom sobie, że twoje ciało, twój umysł są w różnych płaszczyznach, możesz nawet narysować między nimi linię, wyobraź sobie, że jesteś ponad swoim ciałem.
  6. psychologia trans
  7. Kiedy wrażenia cielesne i szalone myśli przestają Cię niepokoić, możesz skupić się na rzeczach podstawowych. W tej chwili szukaj odpowiedzi na pytanie, które cię dręczy i na pewno nadejdzie.

Jeśli nie ma pilnych pytań, stan transu pomoże odpocząć, ponieważ ten stan jest jak bardzo głęboki sen, podczas którego ciało jest doskonale przywrócone. Główną zasadą nie jest pozostawienie szarpnięcia transowego, budzenie się stopniowo. Jeśli masz wiarę w niematerialne istoty (duchy, lyarvy), wtedy gdy się obudzisz, uczyń gest oczyszczenia ze złych wpływów - poprowadź dłonie wzdłuż ciała w kierunku "od siebie".