Niestety, w naszym obecnym społeczeństwie istnieje dziwny stereotyp, że wolne silne kobiety są przegranymi i stare panny absolutnie bezużyteczny dla nikogo. Ponieważ uważa się, że jedną z najważniejszych misji kobiety jest stworzenie rodziny i wychowanie dzieci, a wolne kobiety są postrzegane jako nie spełniające swojego celu i nie realizujące się.

Nawet jeśli kobiety wybierają wolność na swój własny sposób, opinia publiczna może ich uciskać i wywierać presję na psychikę. Chociaż wolność ma wiele zalet, jeśli kobieta będzie ją traktować właściwie: nie ma obaw o to, co nakarmić męża i dzieci, więcej wolnego czasu, nie jest zobowiązana wobec nikogo i może bezpiecznie robić, co chce.

Istnieje statystyki, że zamężne kobiety częściej odnoszą się do psychoanalityków. I podlegają zaburzeniom psychicznym i depresji.

Ważne jest również mówienie o kobietach i swobodnych relacjach.

Kobieta i wolność

Współczesne społeczeństwo stało się ostatnio lojalne wobec wolnych stosunków. Zamiast rodzinnego życia niektóre kobiety podejmują ryzyko i wybierają postawy bez zobowiązań, preferując pranie i prasowanie rzeczy, spotkania i romantyczne spotkania w restauracjach z jego człowiekiem. Powszechnie wiadomo, że kobiety niezamężne mają regularne i stabilne życie seksualne, podczas gdy intymne relacje między małżonkami są rzadkie.

Fakty te sprawiają, że zastanawiamy się, czy to tak straszne, aby kobieta była wolna i niezależna. W końcu wolni ludzie są silni. Kobiety, które są wolne, posiadają cechy takie jak niezależność, wytrwałość, samowystarczalność, determinacja. Być może dlatego mężczyźni rzadko zwracają się do takich kobiet, obawiając się, że zostaną odrzucone.