Jeden z wybitnych atrakcje Argentyńska prowincja Misiones to rezerwat biosfery Yaboti. Jego ciekawa nazwa z języka lokalnych plemion indiańskich jest dosłownie tłumaczona jako "żółw". Ta narodowa rezerwa powstała w 1995 r. Przy wsparciu UNESCO w celu zachowania i poprawy zasobów naturalnych regionu.

Cechy obszaru ochrony przyrody

Łączna powierzchnia rezerwatu biosfery Yaboti wynosi 2366,13 mkw. km. Obejmuje 119 różnych stref, wśród których szczególnie popularne są parki przyrody Mocon i Emerald. Yaboti zasłynął z różnorodności krajobrazu. Większość terytorium pokrywają wzgórza pokryte dziką dżunglą. Ich wysokość w niektórych miejscach sięga ponad 200 metrów.

Руины в заповеднике

Wśród wiecznie zielonej dżungli można zobaczyć i pełne rzek z malowniczymi wodospadami. Dumą rezerwatu biosfery jest wodospad Mokona. Jest to unikalna kaskada biegnąca równolegle do prądu rzeki Urugwaj . Mokona - jedyny na świecie wodospad, wpadający do zalanego kanionu pośrodku rzeki. Wysokość tego cudu natury wynosi nie więcej niż 20 m.

Водопад Мокона Flora i fauna

Terytorium rezerwatu Yaboti uderza różnorodną florą i fauną. W dżungli jest około 100 gatunków egzotycznych ptaków, ponad 25 gatunków ssaków i 230 gatunków kręgowców. Jaskrawymi przedstawicielami biosfery są laurowe drzewa, sosny, liany i inne gatunki. Na specjalnie przygotowanych szlakach turystycznych turyści mogą zajrzeć do najbardziej malowniczych zakątków parku.

Дикая природа заповедника Jak dotrzeć do bioregospodarki?

W parku narodowym Yaboti Buenos Aires możesz dostać na dwa sposoby. Najszybsza trasa przebiega przez RN14 i trwa około 12 h. Trasa RN14 i BR-285 zapewnia usługi promowe, a część przechodzi przez Brazylię. Ta trasa trwa około 14 godzin.

Биосферный заповедник Яботи