Dziś rodzice noworodka sami decydują, czy przewinąć dziecko, czy nie. W ostatnich latach wielu porzuca tradycyjne, obcisłe pieluchy, preferując go za darmo, a nawet ubierając dzieci od urodzenia w baranach i ciele.

Wydaje się, że kwestia pieluszki zależy wyłącznie od stosunku młodych rodziców do niej. Ale czasami może go przepisać lekarz, jak na przykład w przypadku szerokiego powijaka. Przyjrzyjmy się tej koncepcji bardziej szczegółowo.

Powszechne pieluszki to technika stosowana jako konserwatywne leczenie dysplazji stawów biodrowych u noworodków. Jest to dolegliwość najczęściej spotykana u dzieci urodzonych w odwrocie, a także urazów porodowych (podwichnięcia i zwichnięcia stawu biodrowego). Również to podejście do pieluszki może być stosowane w celu zapobiegania tej chorobie u dzieci w wieku do 6 miesięcy. Przy niewielkiej dysplazji, najlepszym rozwiązaniem może być szerokie owłosienie, ponieważ może być stosowane od urodzenia i stanowi alternatywę. Strzemiona Pavlika i autobus Wilno .

Jak zrobić szerokie przewijanie?

Opanowanie sztuki szerokiego pieluszki wcale nie jest trudne. Będziesz potrzebował tylko małej praktyki i najpowszechniejszych pieluszek.

  1. Rozłóż jasną perkalową pieluchę na przewijanym stole. Na wierzchu umieść kolejną zwiniętą w trójkąt. Umieść dziecko tak, aby jego tyłek znajdował się dokładnie pośrodku trójkąta. Nie zapomnij nosić jednorazowej pieluszki dla swojego dziecka, w przeciwnym razie będziesz musiał ją bardzo często zmieniać.
  2. szeroka pielucha, jak to zrobić 1
  3. Owiń pierwszą nogę dziecka, a następnie drugą z końcami trójkąta, mocując je pod nogami poniżej. Przechyl dolny róg do poziomu pępka i wsuń go, jak w normalnym pieluszku.
  4. szeroka pieluszka jak to zrobić2
  5. Między nogami położyć kolejną trzecią pieluchę (grubą) lub małą poduszkę. Upewnij się, że dziecko pozostaje w pozycji żabiej - nogi są zgięte w kolanach i rozłożone, kąt pomiędzy nogami i ciałem powinien wynosić od 60 do 90 stopni.
  6. szeroka powijak jak to zrobić3
  7. Obróć dziecko lekką pieluchą, ustalając ją we właściwej pozycji.
  8. szerokie pieluszki, jak to zrobić4

Wykorzystanie szortów do szerokiego pieluszki

Zamiast pieluchy na szerokie pieluszki można używać specjalnych majtek. Można je nabyć w wyspecjalizowanych aptekach w szpitalach położniczych lub zamówić w Internecie. Stosowanie takich majtek ułatwia matce dbanie o dziecko, ponieważ łatwo je założyć, a dziecko nie jest tak gorące w nich jak w trzech pieluszkach.