dlaczego żołądek boli podczas ciąży Pytanie, dlaczego żołądek boli podczas ciąży, nie daje odpoczynku wielu kobietom w tej pozycji. W rzeczywistości może istnieć wiele przyczyn takiego zjawiska - od najbardziej niewinnego, do bardzo niebezpiecznego, zagrażającego procesowi ciążenia. Spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego żołądek boli podczas ciąży i o czym może mówić we wczesnym i późnym okresie.

Klasyfikacja bólu brzucha podczas ciąży

W położnictwie powszechne jest dzielenie wszelkiego bólu w okresie ciąży na położnictwo i położnictwo. Z nazwy jasno wynika, że ​​pierwszy typ jest bezpośrednio związany z ciążą, a drugi nie. To właśnie bóle położnicze są niebezpieczne, więc rozważ je bardziej szczegółowo.

Dlaczego żołądek bolał na początku ciąży, w pierwszych tygodniach?

Ból w dolnej części brzucha może wskazywać na zaburzenia takie jak ciąża pozamaciczna groźba aborcji. W przypadku tych patologii ból zwykle wciąga się w naskórek i można go podać w okolicy lędźwiowej i pachwinie. Często wraz z bolesnymi odczuciami pojawiają się wydzieliny pochwowe o nieznanym pochodzeniu, które zmuszają kobietę do konsultacji z ginekologiem. Z reguły ból ma charakter napadowy.

Dlaczego bóle brzucha w drugim i trzecim trymestrze ciąży?

W tym okresie ciąży ból w dolnej części brzucha może być spowodowany zjawiskiem częściowego oderwania łożyska. Zauważa również pojawienie się wydzieliny z pochwy, której objętość może z czasem wzrastać. Są też znaki niedotlenienie domaciczne: płód zaczyna się aktywnie poruszać. W tym samym czasie macica jest bardzo napięta, co łatwo określa się przez palpację przedniej ściany jamy brzusznej.

Jakie inne przyczyny mogą wyjaśniać ból podczas ciąży?

Często, gdy kobiety w ciąży myślą o tym, dlaczego mają bóle brzucha w nocy. Wyjaśnieniem tego zjawiska może być rosnąca macica. dlaczego żołądek boli podczas ciąży Tak więc, w drugim trymestrze ciąży dochodzi do intensywnego wzrostu dziecka, co prowadzi do zwiększenia wielkości tego narządu, a ból może być również spowodowany zaburzeniami w funkcjonowaniu przewodu żołądkowo-jelitowego. Często, szczególnie w krótkich okresach, kobiety mają zwiększony apetyt, który ostatecznie prowadzi do przejadania się.

Jeśli mówimy o tym, dlaczego podczas ciąży boli brzuch podczas chodzenia, to trzeba powiedzieć, że powodem tego jest wzrost napięcia macicy macicy, co obserwuje się podczas długotrwałego wysiłku fizycznego. Po zmniejszeniu aktywności ruchowej kobiety w takich przypadkach odnotowują poprawę stanu i zanik bólu.