dlaczego w czasie ciąży nie chce seksu W ciele kobiety, która jest szczęśliwa w oczekiwaniu na macierzyństwo, jest masa poważnych zmian, z których wiele znajduje odzwierciedlenie w pociągu seksualnym przyszłej matki do jej małżonka. Jednocześnie niektóre dziewczyny w "interesującej" pozycji zwiększają swoje libido, podczas gdy inne mówią, że w ogóle nie chcą seksu w czasie ciąży. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego taka sytuacja może wystąpić, aw jakich przypadkach pożądanie seksualne w okresie oczekiwania dziecka jest znacznie zmniejszone.

Dlaczego nie chcesz uprawiać seksu w czasie ciąży?

Jednym z najbardziej popularnych powodów wyjaśniania, dlaczego kobieta nie chce seksu w czasie ciąży, jest zatrucie. Ten stan, w połączeniu z nudnościami, osłabieniem, sennością i ciągłą niedyspozycją, często wyczerpuje przyszłą matkę tak bardzo, że traci zainteresowanie absolutnie wszystkim, w tym intymnymi związkami. Z reguły, jeśli powodem jest brak ochoty na seks toksyna, po zakończeniu pierwszego trymestru sytuacja jest znormalizowana, a matka oczekująca ponownie zaczyna doświadczać pociągu seksualnego do małżonka.

Ponadto wiele kobiet niosących dzieci jest przytłoczonych lękiem, obawami i wszelkiego rodzaju przeżyciami emocjonalnymi, które mogą "sparaliżować" libido. Niektóre przyszłe matki na poziomie podświadomości obawiają się krzywdzenia niemowlęcia, które jeszcze się nie urodziło, więc dobrowolnie rezygnują z seksu.

Wreszcie osobno warto zauważyć, że niektóre z intymnych pieszczot seksualnych płci pięknej podczas ciąży powodują ból i dyskomfort. Wynika to z napływu dodatkowej krwi do narządów płciowych, a także obrzmienia gruczoły sutkowe a w szczególności sutki. Z tego powodu wiele przyszłych matek nie chce uprawiać seksu z partnerem, ponieważ obawia się ponownego odczuwania nieprzyjemnego uczucia.