Większość mieszkańców akwarium wymaga starannej konserwacji. Dotyczy to jakości i składu wody, sąsiadów i roślinności. Jeśli ryba zaczęła ginąć w akwarium, warunki konieczne do przetrzymywania najprawdopodobniej nie zostały spełnione. Aby uniknąć takich problemów, warto zapoznać się z listą najczęstszych przyczyn śmierci ryb.

Dlaczego ryby giną w akwarium?

  1. Podobnie jak wszystkie klasztory naszej planety, ryby potrzebują powietrza, potrzebują napowietrzania wody. Przed rozłożeniem zawsze sprawdzaj czystość powietrza i wody. Ryby często giną w akwarium z braku tlenu. Dzieje się tak, gdy osiedliliście wielu mieszkańców w zbyt małym akwarium.
  2. Ale nawet przy przestrzeganiu wszystkich reguł, czasami ryba umiera zaraz po osiedleniu. Wynika to z faktu, że mają one prosty wstrząs z adaptacji. Dlatego nie można wypuścić zwierzęcia do akwarium ogólnego zaraz po zakupie.
  3. Następnym powodem, dla którego ryba umiera w akwarium, jest wprowadzenie choroby. Z reguły obserwuje się stopniowe pogorszenie stanu ryb, a choroba rozprzestrzeni się głównie na jeden gatunek.
  4. Nigdy nie zaniedbuj oświetlenia w akwarium. Dotyczy to zwłaszcza miłośników różnorodnych gatunków tropikalnych. Lekki dzień dla takich ryb powinien trwać około 12 godzin. Przy braku światła zegar biologiczny zwierzęcia zostanie przerwany, co doprowadzi do śmierci.
  5. Temperatura wody nie mniej ważne niż jego skład. Uważa się, że kilka stopni nie będzie w stanie znacząco wpłynąć na stan mieszkańców akwarium. Tymczasem ryby są bardzo wrażliwe na najdrobniejsze zmiany temperatury, więc ciągłe wahania stopnia mogą stać się poważnym zagrożeniem.
  6. Ryby giną w akwarium, jeśli nie spełniają zalecanego składu wody. Kupując nowy gatunek, dokładnie przeanalizuj właściwości wody, które są dla niego zalecane. Twardość wody bezpośrednio wpływa na stan zwierzęcia, jeśli woda jest zbyt miękka lub twarda, jest prawie gwarancją śmierci.
  7. Dość często pojawiają się problemy przy rozstrzyganiu niezgodnych gatunków. To stwierdzenie odnosi się zarówno do gatunków mięsożernych, jak i roślinożernych. A czasem tylko jeden gatunek ryby umiera w akwarium, podczas gdy inne czują się całkiem normalnie. Prawdopodobnie nastąpiły zmiany w składzie wody, które dla niektórych ryb są nieznaczne, a inne spowodowały śmierć.
  8. Jeśli ryby giną w nowym akwarium, a wszystkie parametry wody i zasady selekcji są spełnione, należy zwrócić uwagę na reżim żywienia. Nowicjusze często dogadują się tylko z suchym jedzeniem i po prostu rzucają garść peletek. Po pewnym czasie, z takiego reżimu, ryby mają dość zapalenia żołądka i umierają masowo. W rzeczywistości twoje zwierzęta potrzebują zróżnicowanej diety. Wrzuć do menu roślinę i żyj RSS .

Dlaczego ryby giną w akwarium: uprzedzony ma przedramię

Że takie problemy nie pojawiły się, należy poważnie traktować napełnianie i konserwację akwarium. ryby giną w akwarium Zanim wyruszysz w poszukiwaniu ryb, nie bądź leniwy, aby przeczytać wystarczająco dużo literatury na temat osobliwości ich treści. Często staramy się nie stosować tak prostej zasady i po prostu dowiedzieć się w sklepie zoologicznym o szczegółach sprzedawcy.

Najczęściej powody, dla których ryby giną w akwarium, wiążą się z zaburzeniami treści. Zawsze monitoruj wszystkie parametry wody w akwarium, śledź wszelkie zmiany w zachowaniu i stanie zwierząt domowych. Te proste zasady pozwolą Ci zauważyć początek problemu w czasie i rozwiązać go w krótkim czasie. Ryba nie może ci powiedzieć, ale zawsze zauważysz coś złego w jej zachowaniu.