Latem chcę nosić coś lekkiego i prawie nieważkiego. Tu przychodzą z pomocą kobiece sukienki wykonane z naturalnych tkanin, które nie tylko podkreślają piękną sylwetkę, ale także dają uczucie chłodu. Biała bawełniana sarafan była bardzo popularna. W przeciwieństwie do produktów wykonanych z tkanin syntetycznych, nie elektryzuje się i doskonale przepuszcza powietrze, co jest ważną zaletą podczas upałów. Jakie inne właściwości mają biały sarafan z bawełny? O tym poniżej.

Zalety bawełnianej sukni

Bawełna jest powszechnym włóknem tekstylnym, często używanym do produkcji damskich letnich ubrań. Damska sundress bawełny ma następujące cechy:

  • siła i praktyczność;
  • Doskonała zdolność wchłaniania wilgoci (w mokrym powietrzu sukienka nie jest mokra w dotyku);
  • lekkość i dobra przepuszczalność powietrza;
  • łatwe do mycia i prasowania;
  • Nie trać kształtu i nie rozciągaj się.

Taka sukieneczka może z łatwością wytrzymać kilka sezonów i nie stracić swojego pierwotnego wyglądu. Najważniejszą rzeczą jest ochrona przed substancjami, które mogą skazić śnieżnobiałą tkankę na zawsze (wino, ślady trawy, szminka).

Modele sukienek

Białe bawełniane sarafany są klasycznymi letnimi rzeczami. Są dość proste i proste, więc nie zaleca się umieszczania ich na imprezach i spotkaniach towarzyskich. Idealnym wyborem jest spacer wzdłuż wybrzeża lub wzdłuż alei w parku. Bardzo piękne długie modele z szerokimi spódnicami i akcentowaną strefą dekoltu. Można je ozdobić drukowanym wzorem, haftem z koralików lub kontrastową ramką. Modele o maksymalnej długości, ozdobione wieloma draperiami, wydają się przewiewne i nieważkie. Krótkie sukienki stworzyć poczucie spokoju i odpoczynku. Pięknie podkreślają kobiecą figurę, bez wciągania niepotrzebnych miejsc. Takie sarafany ozdobione są marszczeniami i kokardkami, które ładnie dopełniają niewinnego wizerunku dziewczyny.

Biały sarafan z bawełny 1Biały sarafan z bawełny 2Biały sarafan z bawełny 3
Biały sarafan z bawełny 4Biały sarafan z bawełny 5Biała sarafan z bawełny 6
Biała sarafan z bawełny 7Biały sarafan z bawełny 8Biały sarafan z bawełny 9