Valknut to starożytny skandynawski symbol. Ma inne imiona - Knot of the Slain lub Knot of the Chosen. Według niektórych badań ten symbol jest bardziej grecki i egipski, a nie skandynawski.

Aby zrozumieć znaczenie tatuażu i uroku Valknut, musisz dowiedzieć się, z czego składa się symbol . Na zewnątrz wygląda jak wiązanie trzech identycznych trójkątów, które mają mistyczne znaczenie. Mają na myśli trzy różne światy: Midgart - świat ludzi, Asgard - świat bogów i Hel - świat umarłych. Trójkąty są zamknięte w runicznym kole, które jest częścią północnej tradycji i filozofii.

Znaczenie symbolu Valkut

Ten symbol służy do tworzenia różnych amuletów, a także jest stosowany do ciała jak tatuaż. Valknut jest ściśle związany z liczbą dziewiątą, ponieważ jest to dokładnie liczba kątów użytych trójkątów. W mitologii skandynawskiej wskazuje się, że jest dokładnie dziewięć światów, więc liczba oznacza ukończone wydarzenie. Znaczenie valknut - to jest jedność czasu, to znaczy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Aby lepiej zrozumieć ten symbol, konieczne jest opracowanie na runach, które są w nim użyte:

  • Rune Fehu - początek wszystkiego, wykorzystanie zgromadzonego doświadczenia i uwolnienie energii;
  • Polar Uruz - potencjalna energia życia;
  • Fleece Turisaz - czyści drogę do przodu;
  • Runa Dagaza - owocny wniosek.

Urok wartości Valknut

Od czasów starożytnych uważa się, że ten symbol pomaga odkryć, co kryje się w zwykłym życiu. Posiadacze takiego talizmanu mogą poprawić swoje mentalne cechy, pamięć a także rozwinąć logikę. W czasach starożytnych wielu mędrców niesiono z nimi Valknut. Osoba, która używa amuletu, może otrzymywać energię z trzech światów. Jeśli używasz Valknut w medytacji, możesz przekształcić i zrozumieć strukturę wszechświata.