Strata bliskich jest zawsze wielkim smutkiem. Niemniej jednak wielu nie może pozbyć się wrażenia, że ​​dusza bliskiej osoby jest wciąż obecna w pobliżu. I dlatego nie mogą być zainteresowani pytaniem, gdzie dusza zmarłego trwa do 40 dni. Przecież ten okres jest szczególnie zaznaczony w kanonach kościelnych, które opisują pogrzeb rytuały .

Gdzie jest dusza po śmierci z naukowego punktu widzenia?

Naukowcy przekazują sprzeczne informacje na ten temat. I nikt z nich nie odpowiedział dokładnie, gdzie dusza zmarłego trwa do 40 dni. Najczęściej spotykana jest następująca wersja: dusza jest projekcją energii osobowości danej osoby; kiedy umiera, energia nagromadzona w jego życiu zostaje uwolniona i zaczyna istnieć niezależnie. Od pewnego czasu zachowuje on wyczuwalną gęstość, więc można ją "dotknąć" na poziomie podświadomości, następnie stopniowo rozprasza się jak dym i znika bez śladu.

Gdzie jest dusza osoby do 40 dni pod względem religii?

Religijne dogmaty w inny sposób tłumaczą odpowiedź na pytanie, gdzie jest dusza zmarłego do 40 dni. Kościół prawosławny uważa, że ​​w tym okresie zmarły nadal jest silnie związany ze światem żywych. Dusza wciąż jest obecna w domu, w którym żył człowiek. Dlatego, aby nie wystraszyć jej, kurtyna lustra i inne powierzchnie odblaskowe, nie obejmują muzyki i telewizji, nie hałasują ani nie mówią zbyt głośno. Nie powinieneś też ronić łez i pozwolić sobie na smutek, w przeciwnym razie dusza zmieni zdanie, by wyjść z aniołami, gdy przyjdą po niej po upływie czterdziestu dni.

Gdzie jest dusza po 40 dniach?

Po 40 dniach dusza opuszcza dom, w którym żyła zmarła osoba, i udaje się do siedziby Pana. Tutaj jej dalsze przeznaczenie zostanie rozwiązane: Niebo, Piekło lub Czyściec, w którym pozostanie aż do Sądu Ostatecznego.