Wśród świąt kościelnych ten dzień uważany jest za szczególnie czczony, dlatego wiele tradycji będzie kojarzyło się z Niedzielą Palmową. Po przeczytaniu tych popularnych wierzeń, możesz nie tylko przyciągnąć pieniądze lub miłość, ale także zapewnić sobie pokój i dobre samopoczucie, oczywiście, jeśli wykonasz pewne rytuały.

Znaki i przesądy w Niedzielę Palmową

Zacznijmy, być może, od najważniejszego, ze zdrowiem. Nasi przodkowie wierzyli, że wierzba może ulżyć chorym dolegliwościom, ponieważ wykonali oni specjalny rytuał, zjedli kilka pączków tego drzewa. To proste działanie, zgodnie z przekonaniami, pomagało radzić sobie z przewlekłymi i ostrymi chorobami, przyczyniało się do wzmocnienia odporności, a nawet do najwcześniejszego wzrostu i rozwoju dzieci.

Kolejnym znakiem na temat Niedzieli Palmowej, popularnej wśród ludzi po dziś dzień, jest to, że gałęzie tego drzewa muszą być przechowywane w domu przez cały rok. Więc możesz wnieść dobrobyt do swojego domu, zachować go bogaty i szczęśliwy, i, oczywiście, chronić go przed siłami zła. Tylko nie zapominajcie, że lepiej jest poświęcić gałęzie w kościele, aby stały się jeszcze potężniejszym amuletem zdolnym oprzeć się złym duchom.

Taka popularna recepta na złe oko i choroby, takie jak kąpanie dziecka w wywaru słownych gałęzi, może być przydatne dla młodych rodziców. Aby przygotować napar, wystarczy spuścić błogosławione gałęzie i dodać napięty roztwór do wody w kąpieliskach, to jest to, co musisz zrobić w Niedzielę Palmową, aby chronić dzieci przed złym okiem, przeziębienia i dolegliwości zgodnie ze znakami.

Znaki w Niedzielę Palmową dla dziewcząt zajmują szczególne miejsce w powszechnym przekonaniu. Na przykład podczas tego święta nie wolno czesać włosów, kobieta w sobotę miała zapleść je warkoczem i przykryć głowę chusteczką. Nasze babcie wierzyły, że jeśli nadal grzebiesz w loki, zepsują się i będą ciągle zdezorientowane.

Aby przyciągnąć ukochaną osobę, doradzili, aby pamiętać go od samego rana święta. Potem, zgodnie z przekonaniem, facet miał się pojawić i zaprosić dziewczynę na randkę. Nie wiadomo, czy ta metoda działa, ale jest całkiem możliwe, aby spróbować, ponieważ nie ma ryzyka dla kobiety w tym.

Aby wyjść za mąż, dziewczyna powinna poprosić swoich krewnych, aby rzucili jej okiem na gałązki poświęconej wioski; Pamiętaj tylko, że tylko krewni mogą uczestniczyć w tym rytuale, nie możesz poprosić przyjaciela, aby zrobił to za ciebie, więc odłożysz tylko swój ślub lub nawet powrócisz do swojego przyjaciela. Lepiej, jeśli matka, ojciec, brat lub siostra zgodzą się ubić dziewczynę.

Czego nie możesz zrobić na tablicach w Niedzielę Palmową?

Istnieją różne zakazy związane z tym dniem, po pierwsze, nie zaleca wykonywania prac domowych w święta, uważa się, że doprowadzi to do utraty szczęścia dla właścicieli i omeny i przesądy w Niedzielę Palmową będzie ciągle chorować i kłócić się.

Po drugie, w żadnym wypadku nie można używać sztucznych gałązek wierzby, oni nawet odmawiają konsekracji w kościele, więc nie bądźcie leniwi, aby pójść do parku lub na targ, i kupić prawdziwe. W przeciwnym razie dom nie tylko nie będzie chroniony przed siłami zła, ale także będzie dla niego rodzaju zaproszenia, aby żyli z wami.

Ostatni zakaz wiąże się z ucztą, nigdy w tym dniu nie podano zbyt dużej ilości jedzenia. Ten urlop wymaga umiaru w jedzeniu, a nie hałaśliwej uczty z dużą ilością alkoholu.