kiedy zaczynają się miesiączki Każda matka młodej księżniczki jest zaniepokojona pytaniem, kiedy rozpocznie się jej córka. pierwsza miesiączka. Zwykle na barkach mojej matki należy powiedzieć córce o fizjologicznych cechach płci żeńskiej, a także wyjaśnić, co to jest menstruacja i jak przebiega.

W tym artykule opowiemy o tym, kiedy menstruacja zaczyna się najczęściej u dziewcząt i na podstawie której można podejrzewać, że zbliża się ich nadejście.

Kiedy powinno się miesiączkować u dziewcząt?

Zwykle menstruacja u nastolatków zaczyna się w wieku 12-14 lat. Jednak wszystkie dzieci mają inną fizjologię, a ktoś może mieć miesiączkę wcześniej, a ktoś inny może rozpocząć się później. Wariantem stawki początkowej pierwszego wyładowania miesiączkowego jest przedział wiekowy od 10 do 16 lat. Jeśli okresy Twojej córki rozpoczęły się zbyt wcześnie lub w wieku 17-18 lat, nadal ich nie ma, jest to powód, aby odwiedzić ginekologa.

Pierwsza miesiączka trwa zwykle około 3-5 dni. W niektórych przypadkach krytyczne dni mogą być nieco opóźnione, ale absolutorium nie powinno trwać dłużej niż tydzień. Najczęściej pierwsze miesiączki nie są obfite, ale nadal dają dziewczynce dużo dyskomfortu.

Kolejne okresy można rozpocząć za 28-30 dni. Jednak w większości przypadków u młodych dziewcząt cykl pozostaje nieregularny przez długi czas, a przerwa między krwawieniem może wynosić do 6 miesięcy. Stopniowo cykl menstruacyjny dziewczynki powinien zostać zredukowany, zbliżając się do idealnej "księżycowej" wartości - 28 dni. Jeśli po dwóch latach od rozpoczęcia pierwszej miesiączki cykl nie powrócił do normy, dziewczyna powinna skonsultować się z lekarzem.

Jak zrozumieć, kiedy dziewczyna zaczyna mieć okres?

Określ czas, w którym dziewczęta rozpoczynają okresy, możesz na następujących podstawach:

  1. Będziesz w stanie zauważyć pierwsze oznaki dojrzewania swojej córki na kilka lat przed wystąpieniem pierwszych miesiączek. Postać dziewczyny staje się bardziej kobieca i zaokrąglona, ​​a gruczoły łojowe i potowe zaczynają działać z pełną mocą. Większość nastolatków ma trądzik w tym wieku.
  2. Kilka miesięcy przed początkiem pierwszej miesiączki charakter zmian wydzieliny z pochwy u dziewcząt. Najczęściej matki zauważają obfite córki w majtki biali które nie mają obcego zapachu. Ponadto, wyładowanie może być lepkie i przezroczyste. Jeśli zauważysz żółtawe upławy na bieliźnie dziecka z nieprzyjemnym zapachem, jest to powód, aby skonsultować się z lekarzem. Być może wskazują na obecność chorób zakaźnych układu moczowo-płciowego.
  3. Wreszcie, na 1-2 tygodnie przed nadejściem menstruacji, dziewczyna może odczuwać takie zmiany w jej stanie, jak częste zmiany nastroju, dyskomfort w dole brzucha, osłabienie i niedyspozycja, ból głowy i zawroty głowy, wymioty i nudności.

Test dla dziewcząt "Kiedy rozpoczną się pierwsze miesiączki?"

Dziś na popularnych stronach internetowych, a także w różnych czasopismach dla kobiet, można znaleźć test określający czas, w którym dziewczęta rozpoczynają swój okres. Wynik takich testów najczęściej opiera się na odpowiedziach dziewcząt na pytania takie jak: kiedy dziewczyna zaczyna pierwsze okresy

  1. Ile masz lat?
  2. W jakim wieku twoja mama zaczęła twój okres?
  3. Jaka jest twoja waga i wzrost?
  4. Jak długo zaczynasz zwiększać klatkę piersiową?
  5. Czy masz włosy łonowe i pod pachami?
  6. Czy zauważyłeś białe rozładowanie na majtkach?

Takie testy są dość dokładne, ale nie zapominaj, że każda osoba jest inna, a czas, w którym dziewczyna rozpoczyna swoje pierwsze miesiączki, zależy od wielu czynników.