kiedy możesz uprawiać seks po aborcji Kiedy mogę uprawiać seks po aborcji? To pytanie często niepokoi kobiety, które przeszły taką procedurę. Należy od razu zauważyć, że w takich przypadkach wszystko bezpośrednio zależy od sposobu przeprowadzenia aborcji. Rozważ każdy z nich i poinformuj o wznowieniu związków intymnych po zabiegu.

Kiedy płeć jest możliwa po aborcji medycznej?

Ten rodzaj aborcji jest mniej traumatyczny dla żeńskiego układu rozrodczego. Może odbywać się tylko w bardzo krótkich okresach, do 6 tygodni włącznie. Ta metoda polega na przyjmowaniu leków powodujących śmierć, a następnie wydaleniu płodu z jamy macicy (bezpośrednie poronienie).

Jeśli jednak konkretnie mówimy o tym, kiedy można uprawiać seks po aborcji medycznej, lekarze zwykle zalecają wznowienie intymnych związków nie wcześniej niż po 4 tygodniach. W tym przypadku lekarze zauważają, że idealnym rozwiązaniem jest sytuacja, w której kobieta wznawia kontakty seksualne nie wcześniej niż 14 dni po zakończeniu cyklu miesiączkowego (licząc od ostatniego dnia).

Kiedy mogę uprawiać seks po mini aborcji?

Zwykle lekarze nazywają te same warunki, co w przypadku aborcji medycznej - 4-6 tygodni. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych funkcji.

Faktem jest, że seks po próżni (mini aborcja) zależy bezpośrednio od tego, jak szybko następuje regeneracja tkanki. Ogólnie zajmuje to miesiąc. Nie oznacza to jednak, że po pewnym okresie kobieta może bezpiecznie powrócić do życia seksualnego. Każdy organizm jest indywidualny, dlatego konieczne jest, aby po tym czasie skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi badanie w fotelu ginekologicznym. po tym, ile możesz uprawiać seks po aborcji

Jaka jest groźba nieprzestrzegania okresu abstynencji po aborcji?

Po aborcji każda kobieta powinna sprawdzić u lekarza, ile może uprawiać seks i ściśle przestrzegać jego instrukcji. W przeciwnym razie istnieje wysokie ryzyko powikłań i infekcji.

Dlatego często w takich przypadkach może rozwinąć się krwawienie z macicy, ponieważ uszkodzone tkanki nie mają czasu na całkowite wyleczenie.

Nieprzestrzeganie okresu odpoczynku seksualnego w tym przypadku jest najeżone rozwojem takich naruszeń, jak zapalenie przydatków,endometritis.