kiedy ciąża przychodzi po akcie Dość często kobiety zastanawiają się, kiedy ciąża ma miejsce po stosunku seksualnym. To zainteresowanie wynika z faktu, że wiele osób stosuje antykoncepcyjną metodę fizjologiczną, w której dziewczęta próbują uniknąć kontaktu seksualnego po owulacji.

Jak wiadomo, głównym warunkiem wystąpienia ciąży jest obecność 2 dojrzałych komórek rozrodczych jednocześnie: samca i samicy.

Kiedy jest poczęcie?

Jak wspomniano powyżej, korzystny czas na poczęcie to okres następujący po nim owulacja. Po dojrzałych pęknięciach pęcherzyka jajo przechodzi przez jajowody do macicy.

W tym samym czasie żywotność jaja jest dość ograniczona w czasie. Tak więc poczęcie może nastąpić dopiero w ciągu 12-24 godzin od momentu opuszczenia jaja przez pęcherzyk.

Co wpływa na poczęcie?

Plemniki są zdolne do życia przez 3-5 dni. Dlatego po stosunku seksualnym wciąż są gotowe do zaimpregnowania jaja w tym czasie. W rezultacie może pojawić się poczęcie, nawet jeśli seks był 3-4 dni przed owulacją, a pozostały w macicy plemniki są żywe.

Oprócz czasu współżycia, na poczęcie wpływa fakt, że prędkość ruchu plemników. Średnio wynosi 3-4 mm na minutę. Tak więc przejście przez jajowody zajmuje około 1 godziny. Okazuje się, że samo nawożenie, po stosunku, ma miejsce już po upływie całej godziny.

Jakie jest prawdopodobieństwo zapłodnienia w ciągu tygodnia?

Wiele kobiet po dowiedzeniu się, że są w ciąży, próbuje ustalić datę na własną rękę i pamiętać, kiedy to się stało. Ale nie zawsze tak się dzieje. Po ustaleniu terminu ciąży na własną rękę i porównaniu jej z tym, co pokazało USG, kobiety nie rozumieją, skąd pochodzi różnica w ciągu jednego tygodnia. kiedy poczęcie następuje po akcie

Chodzi o to, że plemniki znajdujące się w jamie macicy zachowują swoją żywotność. Dlatego nawet w przypadkach, gdy owulacja występowała po stosunku bez zabezpieczenia, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę utrzymuje się przez 3-5 dni po stosunku, czego większość dziewcząt nawet nie wie.

Tak więc kobieta, wiedząc, kiedy poczęcie pojawi się po stosunku, będzie w stanie łatwo obliczyć termin ciąży, pamiętając dokładną datę, w której ostatnio uprawiała seks.