Drozd (kandydoza) jest najczęstszą chorobą grzybiczą u kobiet. Jako nowoczesna metoda leczenia, lekarz może przepisać skuteczny środek - czopki dla drozda Pimafucin. Czopki dopochwowe są częściej przepisywane przez ginekologów. Jednak pimafucin ma inne formy uwalniania - w postaci kremu lub tabletek. W tym przypadku krem ​​zawiera najniższe stężenie substancji czynnej natamycyny. Dlatego ma działanie terapeutyczne w różnym stopniu niż przyjmowanie tabletek lub stosowanie czopków dopochwowych.

Pimafucin jest silnym antybiotykiem przeciwgrzybiczym, który ma szeroki zakres efektów.

Często stosuje się krem ​​Pimafucin do paznokci drożdżowych lub skóry. Konieczne jest nakładanie go co najmniej 4 razy dziennie na dotkniętą skórę. Przebieg leczenia wynosi średnio dwa tygodnie.

Pimafucin - tabletki na pleśniawki są przepisywane w leczeniu chorób, takich jak kandydoza jelit, kandydoza skóry i kandydoza sromu i pochwy.

Jak zażywać pimafucynę na grzybicę pochwy?

Aby dowiedzieć się, jak leczyć grasicę za pomocą pimafuciny, należy zapoznać się z instrukcjami, które mówią, że: jeśli drożdże mają kobietę, jeden czopek na dzień (100 mg) należy wprowadzić do pochwy na sześć do dziewięciu dni, w zależności od ciężkości choroby i rekomendacja ginekologa. Z reguły czopek podawany jest w nocy, podczas leżenia.

Jeśli drozd nie zniknie podczas całego okresu stosowania czopków pimafucyny lub wystąpi nawrót choroby, lekarz może dodatkowo przepisać lek, który należy przyjmować doustnie, w celu wzmocnienia efektu terapeutycznego. W takim przypadku kobieta przyjmuje jedną tabletkę dziennie przez siedem do dziesięciu dni.

Po zakończeniu leczenia zaleca się kontynuowanie przyjmowania pimafucyny przez kilka dni w celu ustabilizowania wyniku.

W okresie krwawienia miesiączkowego należy zaprzestać używania świec i kontynuować leczenie po zakończeniu krytycznych dni.

Relacje seksualne nie mogą zostać przerwane podczas korzystania z pimafucin. Należy jednak pamiętać, że abstynencja seksualna w okresie leczenia przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia kobiety.

Czy pimafucy pomagają w pleśniawce?

Leczenie pleśniawki pimafucyną jest dziś bardzo skuteczne.

Zaletą tego leku jest możliwość jego stosowania przez kobietę w czasie ciąży i karmienia piersią, co wskazuje, że kompozycja pimafucyny jest bezpieczna i nie ma negatywnego wpływu na organizm.

Pimafucin jest skutecznym lekiem przeciw pleśniowym, który może być stosowany nie tylko w leczeniu dorosłych, ale także dzieci.

Jest aktywnie wykorzystywany w leczeniu kandydoza podczas ciąży , ponieważ nie wywiera wpływu na płód.

Natamycyna, która jest częścią Pimafucin, pomaga zapobiegać czy pimafucin pomaga od pleśniawki wzrost grzybów, co zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotów w przyszłości i przyspiesza proces gojenia.

Ponieważ pimafucin ma tylko działanie miejscowe, nie jest wchłaniany przez organizm i nie ma poważnych przeciwwskazań do stosowania.

W kioskach aptekowych można znaleźć analogi Pimafucin: fungizone, fungavist, funginok, funzol, zincundan, ciscan.

Należy jednak pamiętać, że przyjmowanie jakichkolwiek leków jest możliwe tylko po zbadaniu przez lekarza i sprawdzeniu wyboru optymalnego przebiegu leczenia. Samoleczenie nie jest warte zrobienia.