W centrum Azji Południowo-Wschodniej jest egzotyczny kraj. Laos . Będąc tutaj, każdy chce przynieść do domu pamiątkę z pamięci tych niesamowitych miejsc. Co kupić w Laosie, aby prezent był oryginalny i niezapomniany?

Co przynieść z Laosu jako prezent?

W Laosie, jak w żadnym innym kraju w południowo-wschodniej Azji, rozwija się sztuka świątynna, a także różne rzemiosła ludowe. Każdy z tych przedmiotów może być świetną pamiątką:

 1. Tkactwo bambusowe i wiklinowe - kosze, pułapki na ryby, butelki z wodą, a nawet meble. Doskonałym prezentem może być mata z wikliny, która przedstawia świątynię.
 2. Плетеные изделия из Лаоса
 3. Produkty tekstylne wykonane w technologii patchwork - dla miłośników zakupów w Laosie można oferować koce, poduszki, torby, narzuty i obrusy z haftem ręcznym.
 4. Текстильные изделия из Лаоса
 5. Biżuteria wykonana ze srebra - pierścionki, broszki, bransoletki, kolczyki, pasek, który jest częścią narodowego stroju kobiet z Laosu. Oprócz biżuterii możesz kupić srebrne sztućce, monety i figurki. I kupuj wszystkie te produkty, których potrzebujesz tylko w sklepach jubilerskich: na rynku bardzo często można dostać fałszywkę.
 6. Украшения из серебра
 7. Tematyczne obrazy z życia Buddy - można je kupić lub zamówić od lokalnych laotańskich artystów, którzy zasiadają w każdej świątyni.
 8. Торговец картинами в Лаосе
 9. Pamiątki religijne w Laosie - wielu turystów interesuje się miniaturowymi kopiami świątyń, figurami Buddy. Należy jednak pamiętać, że nie wolno usuwać z kraju prawdziwych dzieł sztuki ani antyków.
 10. Pamiątki z kamienia, drewna, kości - mogą to być postacie ludzi, ptaków, zwierząt. Możesz zamówić wazon lub pudełko, a mistrz zrobi to na twoich oczach. Miejscowi wierzą, że te liczby to nie tylko piękne rzeczy. Czasami potrafią nosić magiczne właściwości. Na przykład figurki wykonane z drzewa mango odstraszają złe duchy. Uważa się, że naczynia kuchenne z drewna palmowego w ogóle nie boją się wody.
 11. Dekoracje do pokoju - różne wisiorki, figurki itp.
 12. Amulety i amulety - zęby dzika lub węża, jaszczurka z trzema ogonami. Różne napoje są bardzo popularne wśród węży i ​​skorpionów, które są w nich używane. Lokalni eksperci twierdzą, że takie napoje pomagają w różnych chorobach.
 13. Спиртные напитки из Лаоса
 14. Prezent od Laosu w postaci paczki pysznej kawy lub zielonej herbaty będzie mniej egzotyczny, ale smaczny i przydatny.
 15. Лаосский кофе и чай
 16. Tradycyjne magnesy i dekoracyjne tabliczki przedstawiające symbole narodowe, ręcznie robione lalki, breloczki z małymi rzeźbami są uniwersalnymi prezentami dla przyjaciół, znajomych i krewnych.
Сувениры из Лаоса

Można więc kupić wiele ciekawych pamiątek w Laosie, które będą wspaniałym przypomnieniem tego niezwykłego kraju. Należy pamiętać, że zakupy w Laosie mają swoje cechy: kupując coś, trzeba desperacko targować się.

Лавка сувениров в Лаосе