Lato dla większości z nas jest postrzegane nie tylko z urlopu, ale także z dużymi nadziejami, odłożyliśmy wiele rzeczy na bok na lato. Każda z nich ma oczywiście swoją listę tego, co należy zrobić latem, ale jeśli planowanych zadań nie można ukończyć z roku na rok, warto zastanowić się, co może być niezwykłego i interesującego w lecie. Kto, jeśli nie chcesz, aby to lato było niezapomniane?

Co robić latem - porady dla praktyków

Och, ci pragmatyści, nawet w lecie, nie pozwalają sobie na relaks, próbując spędzić każdą minutę z pożytkiem i sporządzając listę tego, co powinno być zrobione latem. Jeśli jesteś taką osobą, spróbuj uwzględnić na liście następujące zajęcia letnie.

 1. Naucz się obcego języka. Oczywiście nie jest możliwe pełne przestudiowanie lata, ale możesz opanować minimalny zestaw słów i podstawową gramatykę. Aby uczenie się było naprawdę letnim, zacznij od nazw owoców i rodzajów letnich wakacji. Na przykład leżałeś cały dzień na plaży, więc napisz o tym w języku, którego się uczysz.
 2. Naucz się jeździć na rolkach. Tutaj możesz zrobić bez komentarzy na temat korzyści z tego działania. A poza tym korzyści będą również fajne.
 3. Wypróbuj wszystkie świeże owoce, zjedz je jak najwięcej. Czy to jest smaczne? Bardzo I równie przydatne.
 4. Umów się na dzień piękna i zdrowia. Zafunduj sobie masaż, czekoladową kąpiel, zrób oszałamiający manicure i pedicure - wszystko przyniesie korzyści zarówno twojej kondycji fizycznej i wyglądowi, jak i oczywiście twojemu nastrojowi.
 5. Dowiedz się, jakie zioła rosną w Twojej okolicy i idź je zebrać. Może po tobie i nie zastosujesz ich, ale taki bliski kontakt z naturą będzie przydatny.
 6. Dowiedz się o historycznych miejscach swojego miasta i przechodź przez nie za pomocą kamery. Przydaje się nauka o mieście i możesz robić piękne zdjęcia.

Co robić latem - porady romantyczne

Romantycy mają zupełnie inny pogląd na świat. Jeśli tak po prostu jesteś, niech latem tego lata ciesz się pięknem każdego dnia, znajduj piękno w zwykłych rzeczach. Na przykład takie.

 1. Biegaj boso po trawie lub po kałużach, jeszcze ciepłe po deszczu.
 2. Poznaj zachód słońca z ukochaną na plaży, siedząc na samym brzegu surfowania.
 3. Jeździć na łodzi (łodzi), odsłaniając twarz słońca i wiatru.
 4. Otwórz kolekcję wierszy i naucz się kilku linii, w zgodzie z nastrojem.
 5. Wspiąć się na dach (wyjść) z latarką i mapą rozgwieżdżonego nieba i znaleźć najpiękniejsze konstelacje.
 6. Bądź dzieckiem - zdmuchnij bańki mydlane, narysuj jasne obrazy, zgarnij farbę dłońmi z słoika, złap motyle i zaskocz się ich pięknem.

Co jeszcze można zrobić latem - trochę ekstremalnie

Jak sprawić, by lato (i jakakolwiek inna pora roku) było niezapomniane, to dzielni ludzie - ekstremalni kochankowie. Nawet jeśli obawiasz się sportów ekstremalnych, spróbuj zrobić kilka rzeczy w lecie, które uważasz za ekstremalne.

Что надо успеть сделать летом
 1. Zrób tatuaż (możesz tymczasowo), pomaluj włosy w nietypowym kolorze, zrób ekstremalną fryzurę. Chcesz zadbać o włosy, nie tylko na głowę? Niech fryzura będzie intymna. Czy chcesz stać się dziełem sztuki? Body art pomoże ci. Nie ma szans, aby stać się kanwą dla prawdziwego artysty? Uzyskaj zestaw dziecięcych farb rozpuszczalnych w wodzie i maluj ze swoimi bliskimi na sobie nawzajem.
 2. Skacz ze spadochronem - morze niezapomnianych doznań.
 3. Zamarali w podziwie dla pokazu ognia? Więc naucz się sam włączać światła, poczuj lord żywiołów.
 4. Idź na wakacje z przyjaciółmi "dzikusami", tylko wszystko jest tak, jak powinno być - z namiotami i kilometrami dzikiej przyrody.

Rzeczy, które będziesz robić latem, mogą i nie potrzebują z racjonalnego punktu widzenia, ale jeśli tego chcesz, zrób to. Kiedy jeszcze możesz odpocząć, zrelaksować się i uwolnić wyobraźnię, jeśli nie latem?