Przed nadejściem zimowego chłodu zawsze jest trudny wybór: którą odzież wierzchnią wybrać? Co jest cieplejsze - futro lub kożuch - ten dylemat to nieustannie niepokojące fashionistki, które chcą ochraniać się jak najwięcej przed zimnem, ale jednocześnie wyglądają stylowo i elegancko. Warto zastanowić się, co najlepiej kupić na zimę.

Co jest lepsze - futro z owczej skóry lub futro?

Jeden z domów mody był eksperymentem. Na zimno w -20 ºС były dziewczęta o podobnej wysokości, wieku i wadze, na gołym tułowiu, na którym zakładano norek i model kożuchów. W pierwszym przypadku dziewczynka trwała 25 minut w chłodzie, a w drugim - 30 minut. Ale jest jeden niuans, rzecz wykonana ze strzyżonego lub oskubanego stosu radzi sobie z zimnem o wiele gorszym. Produkt futrzany będzie miał pierwszeństwo pod względem wskaźników, jeśli stos wewnętrzny jest gęsty, gęsty, z obfitym podszerstkiem.

Co jest lepsze na zimę, futro lub kożuch? Ten dylemat powstaje przed dokonaniem tak znaczącego przejęcia. Wybór jest pomiędzy ceną, w której wygrywa produkt z garbowanej skóry, ponieważ nawet najdłuższy model może być tańszy niż krótki kawałek cennego futra. W odniesieniu do właściwości oszczędzających ciepło, najcieplejsze płaszcze na zimę nieznacznie wyprzedzają produkcję kożuszka, ale z pewnymi zastrzeżeniami, które zostały wymienione powyżej. Zgodnie z pięknem stylów, istnieje jednoznaczny rys, ponieważ oba warianty są szyte w stylu klasycznym, istnieją modele w styl casual .

co jest cieplejsze niż futro lub kożuch 1
co jest cieplejsze niż futro lub kożuch 2
co jest cieplejsze niż futro lub kożuch 3

Co jest bardziej praktyczne - futro lub kożuch?

Co jest cieplejsze, bardziej praktyczne - futro lub kożuch - to pytanie ma wiele. Zarówno jedna jak i druga odzież wierzchnia powinny być traktowane z uwagą w tym czy innym czasie. Wiele kobiet ginie, boryka się z problemem - kożuszkiem lub futrem - co wybrać? Przy podejmowaniu decyzji zaleca się wzięcie pod uwagę określonych czynników:

  • Stos nie toleruje wilgoci . Jest przeciwwskazany do noszenia w deszczu, deszczu ze śniegiem i nie jest zalecany do noszenia w przypadku obfitych opadów śniegu, ponieważ konieczne jest wyschnięcie w specjalnych warunkach. Szczególnie trudno jest wytrzeć królika, Karakul sable i woodchuck;
  • Skóra garbowana jest bardziej odporna na wilgoć . Dodatkowo można go leczyć bezbarwnym, wodoodpornym sprayem do zamszowych butów. Ale jest dwa do trzech razy cięższy, co jest bardzo ważne przy wyborze. Chociaż technologia rozwija się w szybkim tempie, a ostatnio zaprezentowano najlżejsze wersje garbowanej skóry.
co jest cieplejsze niż futro lub kożuch 4
co jest cieplejsze niż futro lub kożuch 5
co jest cieplejsze niż futro lub kożuch 6

Który futro jest najcieplejsze?

Najcieplejsze futro na futro to długa kupka z obfitym puszystym podszerstkiem, więc pierwszy lis polarny, bobry, wilk i sable. Również najcieplejsze futro jest tak egzotyczne jak renifery. Po nich idzie norka, mouton lis W tym samym czasie norka podzielona jest na dwa typy, a jej zdolność do zatrzymywania ciepła zależy od niej (północna jest bardziej gęsta w strukturze, południowa jest jaśniejsza). Następnym krokiem są nutria, astrachań, piżmak, szop. A najbardziej "zimnym" futrem jest szynszyla, królik, wiewiórka i świstak.

to jest cieplejsze niż futro lub kożuch 7
że jest cieplejszy niż futro lub kożuch 8
że jest cieplejszy niż futro lub kożuch 9

Jakie są najcieplejsze płaszcze?

Jakiego rodzaju futro jest najcieplejszym płaszczem z owczej skóry - to pytanie zadawane jest przez tych, którzy decydują się zamieszkać na tego typu produktach. Ciepło rzeczy nie zależy od jego wagi, może być doskonale lekkie i ciepłe. Cechy oszczędzające ciepło zależą przede wszystkim od gęstości włosów:

  1. Uważa się, że najlepsze rzeczy do ogrzania rzeczy z garbowanej skóry, niezależnie od rodzaju owiec. Mają wełnę z grubym i obfitym podszerstkiem.
  2. Kozy górskie mają również gęstą wełnę i nie mają gorszej cechy niż kożuch. Dlatego też, jako alternatywa, można użyć opatrunku z tego materiału.
  3. Najcieplejszym kożuszkiem jest toskańska kożuch, który ma grube i wysokie włosy.
że jest cieplejszy niż futro lub kożuch 10
jest cieplejszy niż futro lub kożuch 11
co jest cieplejsze niż futro lub kożuch 12