Styl casual (od angielskiego oznacza "nieoficjalny", "nieformalny") pojawił się po raz pierwszy wśród angielskich i szkockich kibiców piłkarskich w latach 70. ubiegłego wieku. Od tego czasu stała się jedną z najpopularniejszych codzienne style , który cechuje wygoda, jakość wykonania rzeczy, nietypowe kombinacje i niewielka liczba akcesoriów.

Odmiany stylu casual

Zasadniczo każda wygodna odzież codzienna może być przypisana temu stylowi. Jednak w całej historii przypadkowych obrazów stylu w świecie mody zaczął wyróżniać kilka jego odmian.

Sport casual jest najbliższy kompozycji oryginalnym ubraniom kibiców. Sportowy styl casual dla dziewczynek to połączenie odzieży sportowej i casualowej, a nawet biznesowej. Na przykład klubowa kurtka bomber może być noszona z romantyczną sukienką i obcasami, dżinsami i kurtką z trampkami lub trampkami.

Street casual casual dla kobiet polega na użyciu niezwykłych rzeczy, ciekawych kombinacji kolorów, niestandardowych akcesoriów. Początkowo prąd pojawił się jako sposób na przyciągnięcie uwagi fotografów ulicznych przez fashionistki i fashionistki.

Elegancki styl casual dla kobiet wyróżnia się podkreśloną prostotą form i powściągliwością palety kolorów, a także najwyższą jakością materiałów i dodatków krawieckich. W tym stylu zwykle nosi się bardzo drogie, markowe przedmioty, które jednak na pierwszy rzut oka nie krzyczą o swoich wysokich cenach.

Wreszcie kobiecy styl biznesowy to połączenie surowych ubrań biurowych i swobodnych ubrań rekreacyjnych. Ten styl jest często dozwolony nawet w firmach o najbardziej rygorystycznych wymaganiach kod ubioru . Ich pracownicy w piątki mogą sobie pozwolić na pojawienie się w biurze w dżinsach lub w sukience o prostym, swobodnym kroju.

Odzież damska i akcesoria w stylu casual

Styl casual polega na noszeniu szerokiej gamy różnorodnych ubrań. Łatwiej jest opisać, czego ten styl nie akceptuje: surowe mundury, kostiumy i sukienki na specjalne okazje (na przykład sukienki wieczorowe), wysoko wyspecjalizowane ubrania (na przykład ubrania hip-hopowe), zbyt fantazyjne sylwetki z wieloma detalami.

Dżinsy, które można nosić z koszulkami, T-shirtami, swetrami, swetrami i kurtkami to najbardziej podstawowe rzeczy w tym stylu. Styl codzienny przyjmuje również różne style i typy spodni, ale przeciwstawia się umyślnej czystości, na przykład strzały nie powinny być wygładzone nad spodniami, a koszule nie powinny być zapinane na wszystkie guziki.

Sukienki w swobodnym stylu zazwyczaj mają swobodną, ​​wygodną sylwetkę. Spódnice są również szeroko stosowane w tym stylu i mogą mieć wiele różnych konfiguracji.

Jeśli mówimy o akcesoriach, to zwykli akceptują najbardziej funkcjonalne odmiany: okulary, torby, chusteczki. Dekoracje są również obecne, ale nie w zbyt dużych ilościach. Powinniśmy także porozmawiać o torebkach w stylu casual. Zazwyczaj ten styl charakteryzuje się dużymi i pojemnymi workami o delikatnym kształcie, ale ostatnio w ulicznych fashionistasach można zobaczyć małe torby na pasku lub łańcuszku na ramieniu. Głównym warunkiem wyboru torby jest to, że nie powinna wyglądać na nudną: wybierz nietypowy kształt, dekor lub niestandardowy kolor.

Buty w swobodnym stylu mogą być dowolne: mieszkania baletowe, buty, buty, buty, o ile dobrze się w nich czujesz. Również takie buty nie powinny być zbyt bogato zdobione. Wcześniej klasyczne pompy były uważane za nieodpowiednie dla zestawów casual, ale teraz wiele kobiet mody nosi je w dżinsach i zwykłych sukienkach.

styl casual1styl casual2styl casual3
styl casual4styl casual5styl casual6
styl casual7styl casual8styl casual9