W nowoczesnych sklepach obuwniczych nawet dość drogie i renomowane marki mogą coraz częściej spotykać się z modelami z eko-skóry. Co to jest ekoskóra do butów, można zrozumieć, zapoznając się z jej składem.

Plusy i minusy butów z eko-skóry

Ecoskin wykonany jest z bawełnianej bazy, na którą nakładana jest folia poliuretanowa. Taki film tworzy imitację naturalnej skóry, a podstawa sprawia, że ​​materiał jest bardziej odporny na rozciąganie, rozdarcie i ścieranie.

Głównymi zaletami eko-skóry są jej przyjazność dla środowiska (co nadaje nazwę materiałowi), ponieważ zwierzęta nie cierpią w procesie produkcyjnym, a po zużyciu skóra ekologiczna nie wydziela szkodliwych substancji do powietrza. Taki materiał oddycha, dlatego nie wydobywa wilgoci na zewnątrz, dlatego w buty z ekologicznej skóry będzie wygodne w każdą pogodę. Jej wygląd całkowicie imituje modele z naturalnego materiału, a takie buty są tańsze niż skóra i są noszone przez długi czas. Ecoskin jest bardzo przyjemny w dotyku, ale nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wady eko-skóry to fakt, że w porównaniu z prawdziwą skórą jest mniej odporny na zimno i ciepły. Dlatego kupując buty z ekologicznej skóry na zimę, warto dokładnie rozważyć wszystkie warunki pogodowe, w których mieszkasz. W porównaniu z butami wykonanymi z konwencjonalnej skóry ekologicznej, ekoskóra jest droższa, chociaż o wiele trwalsza.

Jak dbać o buty wykonane z eko-skóry?

Pielęgnacja obuwia z eko-skóry nie różni się od pielęgnacji par butów wykonanych z naturalnego materiału. Buty należy okresowo czyścić i impregnować specjalnymi środkami hydrofobowymi, buty lub buty z eko-skóry powinny zawsze wysychać przed każdym kolejnym użytkowaniem. W przypadku pojawienia się brudu, jak najszybciej usunąć go wilgotną ściereczką, a następnie wytrzeć powierzchnię buta do sucha. Plamy starcze usuwa się za pomocą specjalnych środków. Lepiej jest przechowywać takie buty w kartonowym pudełku, po napełnieniu papierem i umieszczeniu każdego buta, buta lub buta w oddzielnym bagażniku. Jeśli to konieczne, można malować buty specjalną farbą.

Co to jest ekoskóra do obuwia1Co to jest ekoskóra do obuwia2Co to jest ekoskóra do butów3
Co to jest ekoskóra do butów4Co to jest ekoskóra do butów5Co to jest ekoskóra do butów6
Co to jest ekoskóra do butów7Co to jest ekoskóra do butów8Co to jest ekoskóra do obuwia9