Czy uważasz się za ważną osobę, tak ważną, że nikt nie poradzi sobie bez twojej pomocy? Zasadą są ludzie, którzy mają zawyżone poczucie bezpieczeństwa. Być może będzie to dla nich śmieszne, ale takie zachowanie jest nieco bolesne, dlatego po prostu konieczne jest, aby ci, którzy dążą do perfekcji, zrozumieli, co to jest CSW.

Jak działa ChSV?

Najprawdopodobniej wielokrotnie widziałeś w Internecie podobny skrót, który znajdował się w pobliżu fizjonomii niezadowolonej osoby lub istoty. Co to znaczy ChSV to dość rozsądne pytanie dla tych, którzy naprawdę chcą dowiedzieć się, co kryje się za tymi trzema literami. Poczucie własnej ważności - tak wygląda skrót tego skrótu. Niektórzy eksperci uzupełniają go takim słowem, jak próżność.

Osoba z napompowanym ChSV jest bardzo podatna i reaguje na działania i słowa krytyków, które słyszą w jego kierunku od innych. Tacy ludzie często doświadczają poczucia niższości, niższości i samokrytyki. Charakteryzują się szybkim temperamentem i agresją. A wszystko dlatego, że uważają się za nieco innych w porównaniu ze wszystkimi innymi.

Własność - psychologia

Wiele osób, które w różnym stopniu mają taki temperament, nie są w stanie odpowiednio ocenić swojego stanu psychicznego. Są w pełni przekonani, że ich sposób życia jest najbardziej poprawny, więc nie zwracają uwagi na rady osób postronnych, w tym ich krewnych. Zwiększony ČSV charakteryzuje osobę jako osobę samolubną, przed którą muszą być ujawnione wszystkie ramy i granice.

ChSV u kobiet występuje znacznie częściej niż u silniejszego seksu. I to jest zrozumiałe wyjaśnienie. Kobieta jest matką i żoną, która w opinii wielu powinna mieć wszystko pod kontrolą. Z tego powodu większość gospodyń domowych uważa, że ​​jeśli nie wykonają tego lub innych prac domowych, cały świat się zatrzyma. Ponadto wiele kobiet przywykło wierzyć, że wszystkie działania krewnych i przyjaciół w jej otoczeniu nie są poprawne, dlatego starają się przedstawić swoją opinię w tej sprawie bez tego, jak wygląda narzucenie czyjegoś punktu widzenia.

ChSV - czy jest dobry czy zły?

Co to jest CSW, już się dowiedzieliśmy. Teraz musimy zrozumieć, jaka jest rola tej jakości temperamentu w życiu człowieka. Wielu z nas jest przekonanych, że poczucie własnej wartości jest synonimem poczucie własnej wartości . Jest to jednak błędne przekonanie. Kiedy odczuwa się poczucie godności, oznacza to, że osoba celowo chce zarzucać, aby obrazić. Natomiast w przypadku ČSV mówimy o krytyce, która dotyczy wyłącznie ludzkiego narcyzmu i dumy, która nigdy nie była rozpatrywana cecha pozytywna .

co to jest chsv1

Po utracie poczucia własnej ważności stajemy się niewrażliwi, ponieważ nie ma emocjonalnej reakcji na słowa lub czyny. Brak CSF daje osobie pewność siebie, ponieważ kiedy pozbywamy się wyimaginowanych obrazów, nie mamy już nic do stracenia. W oparciu o powyższe, staje się jasne, że przeszacowana ChSV nie jest dobrą cechą temperamentu.

Zespół ChSV

Śledzenie rozwoju tej jakości charakteru jest niezwykle trudne. Wykwalifikowani specjaliści charakteryzują się zawyżonym ChSV w przejawie "doskonałego syndyka studenckiego", to znaczy osoby, która jest przyzwyczajona do liczenia tylko swoim punktem widzenia i nikim innym. Tacy ludzie, z reguły, mają nadmierną arogancję, chamstwo i zarazem pewne oderwanie, które jest wyjaśnione bardzo prosto: z braku mądrzejszej osoby w pobliżu, takie osoby wolą od czasu do czasu przejść na emeryturę i cieszyć się swoim egocentryzmem i wyższością nad innymi.

Oznaki ChSV

Ustal, czy dana osoba ma poczucie własnej ważności, czy nie, nie jest taka łatwa. Naukowcy wydedukowali własną teorię, zgodnie z którą ludzie z ČSV zachowują się zgodnie z następującym scenariuszem:

 1. Mentoring Syndrome . Dzieje się tak, gdy dana osoba próbuje narzucić każdemu swój punkt widzenia i światową percepcję.
 2. Kontrowersje . Częste sprzeczki z partnerami i po prostu z przyjaciółmi, podczas których osoba, która posiada zawyżony ČSV, próbuje udowodnić swój punkt widzenia, podając jednocześnie różnego rodzaju, czasami nieuzasadnione, dowody.
 3. Uzasadnienie . Podnoszenie poczucia własnej wartości poprzez wystawienie siebie na najlepszą, być może nieprawdziwą, stronę.
 4. Przyciąganie uwagi innych . Innym sposobem na podniesienie samooceny, pragnienie bycia w centrum wszystkich wydarzeń. I nagle coś się stanie bez jego udziału - to będzie upadek całego wszechświata.
 5. Silne poczucie zemsty . W tym przypadku osoba zaczyna pomścić krytykę wyrażoną w jego kierunku. A nawet gdyby została oskarżona w tej sprawie, nadal nie można uniknąć kary, zarówno słownej, jak i fizycznej.
 6. Pasja w niedostatkach innych ludzi . Jest to chyba najbardziej uderzający przykład manifestacji ChSV. Na tle błędów innych ludzi tacy ludzie próbują wspiąć się na najwyższy stopień piedestału i pokazać, że są najbardziej nieskazitelni.
co to jest chsv2

Poczucie własnej ważności - jak się go pozbyć?

Definicja tego, co ChSV nie wystarczy, aby pozbyć się tej niezbyt dobrej cechy charakteru. Musisz wiedzieć, jak poradzić sobie z tym problemem. Po przewinięciu pliku CSV należy podjąć działania, aby go wykluczyć. Cóż, jeśli jesteś w stanie zauważyć ten brak w sobie. Znacznie gorzej, jeśli jesteś absolutnie pewny, że masz rację. W takim przypadku lepiej zwrócić uwagę na rady najbliższych osób. Z pewnością nie doradzą tego, co złe. Tak więc, rysując porównanie między twoim zachowaniem a powyższymi znakami, możesz łatwo określić, czy masz przeszacowane ChSV, czy też nie.

Jak obniżyć ChSV?

Pozbycie się tej jakości to główny krok w kierunku pełnego życia, w którym nie ma egoizmu i krytyki. Poziom ChSV można łatwo zmniejszyć:

 • napisz, bez przesady, pozytywne i negatywne aspekty twojej postaci;
 • pomyśl o tym i jeśli jesteś sumienny, jeśli chodzi o życie;
 • napisz imiona tych, którzy zostali skrzywdzeni i obrażeni złym słowem;
 • spróbuj przyjąć nowy światopogląd;
 • kształtować nowe podejście do siebie i innych;
 • Zrób zakład ze sobą, że wkrótce się zmienisz (ta praktyka jest najskuteczniejsza).
czym jest chsv3

Jak podnieść CBC?

Często można spotkać takich ludzi, którzy zupełnie nie mają poczucia własnej ważności. Wydawałoby się, że powinno się to cieszyć, ponieważ nie ma pychy, próżności, egocentryzmu. Jednak nie wszystko jest takie proste. Niedoceniony plik CSV może spowodować problemy z osobą nie mniej niż nadmiar tej cechy charakteru, więc trzeba znać techniki, które pomagają podnieść poczucie własnej ważności.

Jak zwiększyć ChSV:

 • staraj się zajmować wiodącą pozycję w sporach (zakładając całkowitą pewność, że masz rację);
 • leczyć siebie z większą pewnością;
 • Nie bój się wyrazić swojego niezadowolenia z innych osób, które Twoim zdaniem są złe w danej sytuacji;
 • zrób kopię swoich dowodów liczbami, nazwiskami sławnych ludzi - to cię odsłoni od lepszej strony;
 • przyciągaj uwagę pochwałami.