Niedoświadczone gospodynie domowe mogą zostać zapytane - dlaczego potrzebujemy sztyletu i czy istnieje różnica między nim a patelnią? Doświadczone gospodynie nie mają takich wątpliwości. Są pewni, że nawet jeśli w ich arsenale jest pół tuzina patelni, nie mogą obejść się bez rondla.

Charakterystyczne cechy potwora

Szaszłyk jest absolutnie niezbędny w kuchni. Oczywiście, to stwierdzenie jest bardziej odpowiednie dla tych, którzy lubią gotować i spędzać dużo czasu w tej lekcji, którzy lubią eksperymentować, przygotowywać dania różnych narodowych kuchni, którzy lubią rozpieszczać siebie i swoją rodzinę pysznym jedzeniem. Jeśli twoja lista potraw ogranicza się do gotowanego makaronu i smażonych ziemniaków, dobrze sobie poradzisz bez sztyletu.

Rondel ma wiele zalet i funkcji w porównaniu z tradycyjną patelnią, niezależnie od marki i jakości. Wymieniamy je:

  1. Przede wszystkim rondel ma grube ściany i dno. Dzięki temu ciepło w nim rozprowadzane jest równomiernie, a naczynia szybko się gotują.
  2. Szaszłyk jest niezbędny do zmywania naczyń, w procesie gotowania, którego krytyczne znaczenie ma obecność płynu w naczyniu do końca.
  3. Rondel ma wyższe boki, co oznacza, że ​​można gotować różne sosy i potrawy w sosach.
  4. Na patelni, w przeciwieństwie do patelni, istnieje szerszy zakres zastosowań: można gotować pilaw, tłuczone ziemniaki, a nawet podgrzewać zupę.
  5. Rondel ma bardzo wygodny uchwyt, którego patelnie nie zawsze mogą się pochwalić.

Co gotuje się na patelni?

Tak więc ustaliliśmy, do czego służy danie gulaszowe i jakie są jego główne cechy. Teraz zwracamy się bezpośrednio do naczyń, które można w nim ugotować.

Przede wszystkim interesuje cię pytanie, czy można smażyć na patelni lub czy nadaje się tylko do gaszenia. Odpowiedź jest jednoznaczna - oczywiście, że możesz. Rzeczywiście, w procesie gotowania różnych potraw, może nadejść moment, w którym trzeba najpierw usmażyć produkt aż do złocistej skórki, a dopiero potem zacząć go gotować.

Bardzo dobrze jest smażyć na patelni, ponieważ ma nieprzywierającą powłokę, więc na pewno niczego nie spalisz. Oczywiście, aby nie popsuć tej warstwy i pozwolić, aby dania wiernie służyły przez wiele lat, powinieneś użyć specjalnych szpatułek zalecanych przez producenta. Chociaż nowoczesne technologie osiągnęły już tak zaawansowany technologicznie poziom, wciąż trzeba próbować wykonywać zadrapania na cztero-lub nawet sześciowarstwowej powłoce.

Tak więc głównym celem stewpan jest umożliwienie marnowania się potrawy, która zachowuje większość składników odżywczych w żywności. W takich daniach twoje jedzenie nigdy się nie pali ani nie wysycha.

W potrawkach można bezpiecznie przygotować sosy o dowolnej złożoności, a także różne zboża, sauté , gulasze warzywne i mięsne, omlety, pilaf . Istnieją nawet specjalne potrawki do mikrofalówki, które dodatkowo zwiększają zakres zastosowań. Zwykle nie są okrągłe, ale mają kształt kwadratowy lub prostokątny.

Jak wybrać rondel?

Jeśli uwierzysz, że potrzebujesz tych potraw, musisz poznać cechy właściwego wyboru, abyś nie musiał się zawieść w przyszłości.

Zanim więc kupisz rondel, przeczytaj jego charakterystykę. Przede wszystkim musi być wykonana z laminowanego materiału. Powłokę nieprzywierającą należy nanosić przez natryskiwanie, a nie nawijanie wałkiem. Jego grubość nie powinna być mniejsza niż 20 mikronów. Zwykle dobrą jakość wskazuje grubość powłoki 2-2,5 mm.

Następnie - dla własnego bezpieczeństwa, upewnij się, że w misce gulaszu nie ma ołowiu, kadmu i melaminy. Zapobiegnie to nieprzyjemnym konsekwencjom gotowania w takich naczyniach.

Jeśli masz kuchenkę indukcyjną, potrzebujesz specjalnego szpikulca, a nie zwykłego, który jest przeznaczony dla co jest ugotowane na patelni wykorzystuje na pierścieniach gazowych i piecach elektrycznych.

Zwróć uwagę na wzór lub wytłoczony wzór wewnątrz rondla. Producenci zwykle robią to, aby poprawić proces dystrybucji ciepła i jeszcze lepsze właściwości nieprzywierania.

Kolejna kwestia: jeśli zamierzasz gotować w rondlu w piekarniku, wybierz model z wyjmowanymi uchwytami. Ale jednocześnie uchwyty muszą być bezpiecznie zamocowane, aby nie doszło do wypadków z oparzeniami.

Pokrywka rondla powinna być wykonana z żaroodpornego szkła ze stalową obręczą. Zwróć uwagę na obecność otworu, aby para wydostała się podczas gotowania.