Wiele prawdopodobnie słyszało nawilżacze , ale nie myślał poważnie o tym, po co są. Aby odpowiedź na to pytanie była jaśniejsza, pozwól nam przenieść wyobraźnię na palący upał pustyni. Tak więc nawet tam wilgotność jest w granicach 25%. Czy wiesz, że sprzęt grzewczy dołączony do zimnej pogody odparowuje wilgoć z domu do poziomu 20%? Okazuje się, że zimą żyjemy w bardziej suchych warunkach niż na martwej pustyni!

Plusy i minusy

Aby docenić zalety nawilżacza gwarantowanego w Twoim domu, musisz zrozumieć, że suche powietrze jest złe, a nie tylko dla ludzi. Z powodu niewystarczającego nawilżania powietrza urządzenia domowe mogą się zepsuć, "meble" mogą wyschnąć, kwiaty mogą zginąć, a co najgorsze, dzieci mogą poważnie zachorować. Przede wszystkim, im suchszy jest twój dom, tym łatwiejszy jest wszechobecny kurz - najgorszy alergen dla dzieci. Zapytaj opinię pediatry, jaka powinna być wilgotność w przedszkolu. Zapewniamy, że nie zwróci liczby poniżej 15%! Teraz rozumiesz, dlaczego potrzebujesz nawilżacza powietrza i czy potrzebujesz go w ogóle? Oczywiście to urządzenie ma swoje wady. Regularnie trzeba dodawać do niego wodę, zużywa ona dużo energii elektrycznej, ale jeśli uważasz, że jest droższa - zdrowie lub dopłata za energię elektryczną, odpowiedź stanie się oczywista.

Wybór nawilżacza

Czy upewniłeś się, że domowy nawilżacz powietrza jest ciągłą korzyścią i nie szkodzi, czy nie? Jeśli tak, to prawdopodobnie myślisz o jego przejęciu. W takim razie warto zapoznać się z tymi zaleceniami, które pomogą dokonać wyboru.

  1. Najlepiej jest dać pierwszeństwo zmienności ultradźwiękowej tego urządzenia. Ma technologię zimnej pary. czy potrzebuję nawilżacza (dzieli wodę za pomocą ultradźwięków i nie wyparowuje). Urządzenia te są bardziej ekonomiczne, całkowicie bezpieczne dla dzieci.
  2. Zapytaj o obecność wkładów antybakteryjnych (kaset) dla tego modelu, znacznie zmniejszają zawartość jakichkolwiek zanieczyszczeń w powietrzu.
  3. Jeśli wybór padł na model ultradźwiękowy, powinieneś wybrać urządzenie z funkcją "ciepłej pary", z jego pomocą możesz również wyleczyć pomieszczenie.

Nawilżacz - urządzenie jest bardzo przydatne, bezpośrednio wpływa na Twoje zdrowie. Ponadto Twoje meble zachowają swój pierwotny wygląd dłużej, nie zapomnij o tym!