Wielu dietetyków zaleca odchudzanie i utrzymanie idealnej formy do stosowania ułamkowego systemu żywieniowego. Już teraz wiele osób doceniło tę metodę i potwierdza jej skuteczność.

Czym jest odżywianie frakcyjne?

Aby kontrolować ilość zjedzonego jedzenia, nie odczuwać głodu i uzyskać wszystkich niezbędnych substancji dla organizmu, ten system został wymyślony. Ze względu na ułamkową dietę organizm utrzymuje dość wysoką przemianę materii, co pozwala wydać dużo kalorii.

Zasady mocy ułamkowej:

  1. Dzienna porcja powinna składać się z co najmniej 5 posiłków, między którymi powinna być przerwa nie dłuższa niż 3 godziny.
  2. Ważne jest, aby monitorować wielkość porcji, należy ją umieścić w 1 łyżce. Aby to kontrolować, kup sobie specjalną miskę.
  3. Karmienie frakcyjne to system oparty na zasadzie tego, co musisz jeść, nawet jeśli nie chcesz. W przeciwnym razie pożądany efekt z tego nie będzie.
  4. Najlepiej, jeśli na śniadanie Twoje menu będzie składać się z węglowodanów, na przykład kaszek. Na obiad trzeba wybrać gorące dania, na przykład zupę. Podczas kolacji zaleca się preferowanie duszonych warzyw lub sałatek, a także ryb lub mięsa.
  5. Jako przekąskę możesz użyć produktów mlecznych, sałatek owocowo-warzywnych, suszonych owoców.
  6. Godzinę przed snem wolno pić 1 łyżkę. niskotłuszczowy kefir lub sok warzywny.
  7. Aby pozbyć się nadwagi, wybierz niskokaloryczne pokarmy dla swojej diety. Dzienne menu powinno mieć kaloryczność nieprzekraczającą 1300 kcal.
  8. Nie zapomnij o płynie, każdego dnia musisz pić co najmniej 1,5 litra. Pamiętaj, że ta kwota nie obejmuje herbat, soków i innych napojów.
  9. Zaleca się przygotowanie menu z wyprzedzeniem w celu obliczenia liczby posiłków i czasu między nimi.