Profiteroles są doskonałą bazą do deserów i przekąsek, patrząc na to, co je wypełnić. Jakiego rodzaju ciasta używa się do przygotowania profiteroli i jak je przygotować, przeczytaj poniżej.

Sekrety testu dla profiteroles

 1. Kiedy pierwszą rzeczą, którą robimy, jest gotowanie wody i dodawanie do niej oleju, nie należy w żaden sposób rozpraszać uwagi. W końcu, jeśli nie będziemy kontynuować procesu od razu, część cieczy wygotuje się, w wyniku czego ciasto wyjdzie bardziej gęste, niż tego wymaga.
 2. Jakie ciasto potrzebuje profiteroles? Zgadza się, choux. Dlatego drugi ważny punkt - gdy woda jest podgrzewana, należy natychmiast przygotować mąkę i wymieszać ją z solą i cukrem. A następnie wlać mieszaninę natychmiast do wrzącej wody. Jeśli wylejemy się ze szklanki, nie osiągniemy pożądanego efektu, ponieważ mieszanina nie będzie mogła zasnąć tak szybko, jak nam będzie potrzebna. Lepiej jest złożyć arkusz papieru A4 na pół i wylać na niego mąkę, już przesianą i zmieszaną z solą i cukrem. A następnie natychmiast po ugotowaniu płynu wlej go do garnka, a następnie natychmiast zamieszaj.
 3. Zasady dodawania jaj - muszą wejść, gdy ciasto jest lekko schłodzone. Jak określić ten punkt "lekko" - po prostu spróbuj ciasto palcem. Jeśli temperatura jest do zaakceptowania, zaczynamy wprowadzać jaja. W końcu nie można też schłodzić ciasta.
 4. Gotowe ciasto o konsystencji, której potrzebujemy, jest jednorodną błyszczącą masą, która utrzymuje kształt przez pewien czas. Oznacza to, że jeśli zgarniesz ciasto łyżeczką i ma charakterystyczny ślad w masie, która trwa przez chwilę - wszystko oznacza, że ​​ciasto na profiteroles jest gotowe w domu! Możesz rozpocząć pieczenie produktów z niego.

Profitroot Choux Dough Recipe

Składniki:

 • mąka o najwyższej zawartości pszenicy - 150 g;
 • woda - 130 ml;
 • mleko - 130 ml;
 • masło - 120 g;
 • cukier - 10 g;
 • sól - 5 g;
 • jaja kurze - 5 szt.

Gotowanie

Zmieszaj w rondelku z wodą, cukrem i solą, dodaj masło i zagotuj. Gdy woda się zagotuje, wylej całą mąkę. Ważne jest, aby był wstępnie sprawdzony. Pokonaj dobrze, aby zrobić miękkie ciasto. Następnie dalej bić, aż ciasto zacznie pozostawać w tyle za ściankami rondla, tworząc dużą miskę. Następnie usuń rondel z ognia i włóż jego zawartość do miski. Teraz zacznij dodawać jajka. Należy to zrobić ściśle 1 szt., Ubijanie, aż będą w pełni połączone z ciasta. W rezultacie należy uzyskać dość gęstą masę, która nie ścieka z korony, ale powoli spada. Wypełniamy go torbą z ciasta i przechodzimy do pieczenia profiteroles.

Profiteroles - test receptury

Składniki:

 • mąka - 1 kubek;
 • woda - 1 szklanka;
 • duże jaja - 3 szt .;
 • olej - 100 g;
 • cukier - 1 szczypta;
 • sól - 1 szczypta.

Gotowanie

Na patelni rozgrzej wodę, dodaj sól, cukier i pokrojone w kostkę masło. Doprowadzić do wrzenia, przelać całą mąkę na raz. Zdejmij z ognia, używając drewnianej szpatułki, natychmiast energicznie wyrabiaj ciasto, aby nie dostało grudek. Ponownie, odłóż szalunek na mały test tajemnic dla profiteroles zapal i ugniataj, aż ciasto zacznie spadać za ściany. Ostudzić ciasto lekko, po kolei, uderzając jajami. Zagnieść ciasto do uzyskania gładkości. Co więcej, jeśli jest worek ciasta, włóż do niego ciasto i wyłóż porcje na pergaminie wyłożonym blachą do pieczenia. Jeśli nie ma specjalnej torby, zrobią to zwykłe łyżeczki do herbaty. Nawilżamy je wodą, zbieramy ciasto i układamy na pergaminie w ten sam sposób. Jednocześnie między produktami należy pozostawić co najmniej 4 cm, ponieważ będą się one zwiększać podczas gotowania. Przy 190 stopniach profiterole będą gotowe za 15 minut. Pozostaje tylko wypełnić je wcześniej przygotowane farsz .