Człowiek na człowieka jest inny. Nie ma identycznych ludzi, nie ma "dobrych" lub "złych" ludzi. Jednak w społeczeństwie często można usłyszeć coś w rodzaju: "Najważniejszą rzeczą jest bycie dobrą osobą" lub "No cóż, bądź osobą!". I jak być dobrym człowiekiem i co to znaczy być osobą w ogóle - gdy odpowiadając na takie pytania, ludzie giną. Nie wiem. Albo wiedzą, ale są zdradziecko milczący ...

Jestem najlepszy dla siebie

Człowiek jest gatunkiem obdarzonym pewnymi cechami fizycznymi (ręce, nogi, głowa) i społeczno-psychologicznym (charakter, kultura komunikacji, orientacja na wartość). Na podstawie tej definicji możemy pogratulować nam - wszyscy jesteśmy ludźmi. Co sprawia, że ​​człowiek jest "dobry"? Odpowiedź jest prosta - nasza postawa. Nasze własne podejście do siebie i postawa innych to subiektywna ocena.

Bycie dobrym człowiekiem dla siebie oznacza działanie zgodne z naszymi postawami społecznymi i psychologicznymi. Każdy z nas ma własną wizję rzeczywistości, nasze własne zasady, zasady i normy zachowań. Czy warto to wyjaśnić, kierując się nimi, traktujemy je jako pewnego rodzaju standard. Nasze myśli, poglądy, działania są standardem, to jest dobre dla nas osobiście, podczas gdy dla innej osoby może to być absolutnie niedopuszczalne, złe, itp. My sami obdarzamy się pewnymi cechami, które odpowiadają naszemu światopoglądowi (standard). Im wyższy stopień zgodności, tym więcej powodów, aby uważać się za "dobrych".

Składanie obietnic i dotrzymywanie im oznacza bycie odpowiedzialną osobą. Odpowiedzialny dla siebie. Mieć pojęcie, jak zachowywać się w społeczeństwie i postępować zgodnie z tymi ideami, znaczy być mężczyzną wychowanym. Wychowywana w naszym osobistym rozumieniu tego problemu. Aby wiedzieć, jak zrobić "to jest możliwe" i jak to zrobić "to niemożliwe" i odpowiednio się zachowywać - to znaczy być przyzwoitą osobą. Być przyzwoitym, opierając się na naszym osobistym osądzie.

Każda osoba uważa się za wykształconą, odpowiedzialną i przyzwoitą w oparciu o swoje osobiste poglądy na temat tych zjawisk. Różnica polega na tym, że każdy ma swoje własne pomysły. Z tego powodu dochodzi do zderzenia opinii - dla siebie wydajesz się najlepsza, a ktoś wylewa na ciebie, przepraszam, brudem. I komu uwierzyć? ..

Opinia innych

Co to znaczy być dobrym człowiekiem dla innych jest bardzo interesującym pytaniem, ponieważ jest zupełnie bez znaczenia! Na początek można w ogóle być dobrym dla innych, ponieważ pojęcie "otoczenia" oznacza niezliczoną liczbę ludzi. I ilu ludzi - tak wielu opinii, już się dowiedzieliśmy. Po prostu niemożliwe jest odpowiadać opinii wszystkich, dlatego nie będziesz dobry dla wszystkich. Czy warto kontynuować? I warto to kontynuować, ale proponuję pozostawić tłum, który otacza nas w tle. Porozmawiajmy o naszych drogich ludziach ...

Nasza rodzina i bliscy przyjaciele to ci, dla których powinniśmy i chcemy być dobrymi ludźmi. Głównym celem nie jest obrazić, nie skrzywdzić ich. Musimy starać się zachowywać z godnością z tymi, którzy nie są dla nas obojętni. To jest przejaw naszej troski. Nie jest to łatwe, ponieważ każdy potrzebuje własnego podejścia i przynajmniej jakiejś korespondencji z jego poglądami, ale to czyni nas ludźmi w oczach innych, co jest dla nas ważne. A opinia innych, opinia "tłumu" nie powinna nas zasadniczo martwić.

Nie ma sensu myśleć o tym, jaka powinna być idealna osoba. Nie ma idealnych ludzi, to fakt. Możesz jedynie dążyć do tego, aby być idealnym dla siebie, w oparciu o osobiste oczekiwania. co to znaczy być osobą odpowiedzialną Możesz dążyć do tego, by być doskonałym dla ukochanej osoby. Chociaż w tym drugim przypadku ważne jest to, kim jesteś, jesteś prawdziwy. Będziecie kochani i akceptowani z wszystkimi pozytywnymi i negatywnymi cechami. Jest to przejawem prawdziwej miłości.

Podsumowując, trudno być osobą, którą tak naprawdę nie jesteś. Próbowanie spełnienia czyichś wymagań, nieustanne podkradanie się do siebie, kłamstwo, zarówno dla siebie, jak i dla innych, to momenty, które poważnie komplikują nasze życie. Chcesz zagrać w niecodzienną rolę - proszę, krąg teatru w twojej służbie. Ale nie baw się życiem, jest za krótki. Być sobą, będąc zadowolonym ze swojego życia - to znaczy być prawdziwą osobą.