Ludzie, u których zdiagnozowano zapalenie żołądka, muszą wiedzieć, co jeść, a co nie. Wynika to z faktu, że w przewodzie żołądkowo-jelitowym dochodzi do naruszenia, a jedzenie jest znacznie trudniejsze do strawienia. Dlatego ważne jest prawidłowe ustawienie menu, aby nie powodować rozwoju komplikacji.

Jakiego rodzaju chleb można spożywać podczas zapalenia żołądka?

Gastroenterolodzy zalecają swoim pacjentom porzucić świeży chleb, który ładuje układ trawienny. Faktem jest, że ten produkt gromadzi się w żołądku w dużych grudach, które powodują ból i wzdęcia, a także nudności i uczucie ciężkości. Nie mogę jeść chleb z otrębami , ponieważ grube cząstki mogą uszkodzić żołądek. Szkodliwy i chleb z Borodino, o słodko-kwaśnym smaku, prowokujący wydzielanie kwasu solnego, który podrażnia śluz. Trudno żołądkowi trawić chleb żytni, a także ciasto z ciasta francuskiego i słodkiego. Jeśli trudno jest odmówić chleba, to warto dać pierwszeństwo bochenekowi wczoraj, a najlepiej wybrać krakersy, ale nie dotyczy to chleba Borodino, to jest zabronione.

Jakiego rodzaju płatki mogą być spożywane z zapaleniem żołądka?

Kuropatwy to doskonałe danie w obecności tej choroby. Najlepiej gotować płatki w wodzie, a naczynie powinno być płynne, co oznacza, że ​​owsianka otoczy żołądek.

Co możesz jeść z zapaleniem żołądka:

  1. Hercules . Nadaje się do każdej formy choroby. Dzięki ściągającym działaniom można poradzić sobie z bólem. Warto również zwrócić uwagę na szybkość gotowania.
  2. Kasza jaglana . Przy zaostrzonej formie warto odrzucić tę owsiankę. Kasza jaglana pomaga wyeliminować toksyny, normalizuje pracę układu sercowo-naczyniowego, a także dzięki jego pomocy można pozbyć się wysypek, objawiających się w zapaleniu żołądka.
  3. Semolina . Biorąc pod uwagę minimalną ilość błonnika, ten produkt może być stosowany w różnych postaciach choroby. Semolina pomaga przywrócić śluz i uśmierzyć ból.
  4. Kasza ryżowa . Pomaga usunąć nagromadzone toksyny i zmniejszyć stan zapalny.
  5. Kasza gryczana . Promuje odbudowę błony śluzowej, a także zwiększa stężenie hemoglobiny.

Jakie warzywa i owoce można jeść podczas zapalenia żołądka?

Te produkty są korzystne, ponieważ zawierają wiele witamin i minerałów. Kiedy zapalenie żołądka, istnieją pewne ograniczenia w stosowaniu owoców i warzyw.

Co możesz jeść z żołądka żołądka:

  1. Banany . Ich zaletą jest obecność błonnika i delikatnej tekstury, która jest ważna w obecności zapalenia żołądka.
  2. Jabłka Jeśli kwasowość się zwiększy, to powinieneś wybrać słodkie odmiany i odwrotnie. Jabłka najlepiej upiec, duszone lub puree.
  3. Pomidory . Ważne jest, aby wybierać świeże i nie kwaśne owoce, ale gdy choroba się pogarsza, pomidory należy odrzucić.
  4. Kapusta Powinien być preferowany kolor lub kapusta morska . Ważne jest poddanie świeżego warzywa obróbce cieplnej, na przykład w celu ugotowania, zagotowania lub upieczenia.
  5. Ziemniaki Idealny dla pacjentów z zapaleniem żołądka, ponieważ po obróbce cieplnej staje się miękki.

Nie zaleca się spożywania warzyw surowych, smażonych i solonych.

Jakie słodycze mogę mieć z zapaleniem żołądka?

Cukier nie jest produktem zabronionym, ale w połączeniu z tłuszczami może powodować ból brzucha, odbijanie i zgagę. Dozwolone słodycze można spożywać w małych ilościach. Jakie są słodkie pokarmy, które można jeść podczas zapalenia żołądka: galaretki, puddingi, pianki, karmel, dżem, miód i marmoladę. Możesz również galaretki, przeciery owocowe, domowe lody i mleko skondensowane. Zabronione słodycze obejmują ciasteczka, babeczki, ciasta i inne słodkie produkty o wysokiej zawartości tłuszczu.

co możesz jeść z żołądka żołądka