Co może być w ciąży na zgagę? Niewiele kobiet w ciąży miało szczęście, że nie dowiedziała się, co to jest zgaga. Jest to nieprzyjemny stan prawie co druga kobieta, zwłaszcza gdy okres ten wzrasta. W tej sytuacji nie ma specjalnych środków przeznaczonych specjalnie dla kobiet, dlatego należy omówić tę kwestię z lekarzem, jeśli problem powoduje poważny dyskomfort.

Dlaczego zgaga występuje u kobiet w ciąży?

Istnieją dwa wyjaśnienia tego stanu. Po pierwsze, zmienione tło hormonalne sprzyja rozluźnieniu mięśni, łącznie z zwieraczem, który oddziela zawartość żołądka od przełyku. Nic nie możesz z tym zrobić, ponieważ tak działa ciało. Sytuację pogarszają leki przyjmowane przez ciężarną kobietę w celu dodatkowego rozluźnienia mięśni, takich jak No-shpy, które są przepisywane w sytuacji zagrożenia przerwą.

Po drugie, im dłuższy okres ciąży, tym silniejsza macica rośnie i ściska wszystkie narządy wewnętrzne. Szczególnie trudno jest mieć żołądek po posiłku. Przepełnia się jedzeniem, a zwieracz nie jest już w stanie utrzymać kwasu, który jest wrzucany do przełyku, powodując notoryczną zgagę.

W jaki sposób ciężarna kobieta pozbywa się zgagi?

Po pierwsze, nie można wygrać całkowicie tego problemu - to minie, jak tylko urodzi się dziecko. Pozostaje tylko czekać i trochę złagodzić stan. Fundusze na zgagę dla kobiet w ciąży są głównie związane z metodami ludowymi i są zupełnie nieszkodliwe, z wyjątkiem, być może, sody. Nie należy go w żaden sposób brać, może uszkodzić narządy trawienne i spowodować obrzęk.

Z tego, co pomaga na zgagę w ciąży, warto zauważyć poprawna dieta . Tak, to regularne, ułamkowe pożywienie, które pozwoli żołądkowi nie rozciągać się zbytnio. Nie możesz dostać wystarczająco dużo przed snem - po ostatnim posiłku musisz wytrzymać co najmniej trzy godziny przed pójściem spać. Żywność nie powinna być tłusta, ciężka i pełna przypraw, zbyt gorąca lub zimna.

Możesz dowiedzieć się od lekarza, co jest możliwe dla kobiet w ciąży z zgagą. Zwykle zaleca się pić mleko, wywar z mięty rumianku. Ale z herbaty i kawy z cukrem lepiej odmówić. Musisz pić wystarczającą ilość wody, ale nie podczas posiłków, ale między posiłkami. Natychmiast po jedzeniu nie można iść spać, Zgaga AIDS dla kobiet w ciąży lepiej siedzieć lub chodzić. W nocy wskazane jest spanie na wysokiej poduszce, chociaż nie jest to bardzo wygodne.

Niektóre kobiety w ciąży odnotowują ulgę przy umiarkowanym korzystaniu z wody mineralnej, takiej jak Borjomi, Essentuki, itp. Trzeba tylko uwolnić gaz przed jego użyciem.

Czasami, gdy środki ludowe nie pomagają, przepisują tabletki na zgagę, chociaż nie są przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży. Czy to Maalox, Phosphalugel czy Smecta . Dobrze pomaga ekstrakt czosnku w tabletkach lub kapsułkach.