Często kobiety nawet nie podejrzewają, że istnieje zjawisko tak zwanych "fałszywych" (przygotowawczych, szkoleniowych) napadów. Dlatego, gdy w dziewiątym miesiącu ciąży walki treningowe (w nocy lub wieczorem) nagle wyprzedzają przyszłe matki, zaczynają wpadać w panikę. Wydaje się im, że poród rozpoczął się wcześniej lub że coś jest nietypowe dla dziecka, więc chodzą do lekarza. W rzeczywistości, fałszywa poród podczas ciąży jest naturalnym procesem przygotowania ciała do porodu i nie powinien wywoływać zaniepokojenia, jeśli zacznie się ujawniać pod koniec tego okresu (zaczynając od 37 tygodnia). Według niektórych ekspertów walki przygotowawcze zaczynają się już od pierwszego tygodnia ciąży, ale we wczesnych okresach, z powodu ich małej intensywności, po prostu pozostają niezauważone.

Bardzo często mylenie fałszywych skurczów po 40 tygodniach, kiedy termin dostawy jest już bardzo bliski. Kobiety myślą, że już rodzą. Dlatego musisz mocno wiedzieć, jak odróżnić walki przygotowawcze od prawdziwych.

Jak odróżnić walki treningowe?

 1. Czas pomiędzy takimi skurczami nie zmniejsza się. Podczas walk robotniczych przerwy między nimi stale maleją.
 2. Skurcze treningowe są pojedynczymi, nieregularnymi skurczami, podczas gdy ogólne skurcze mają charakter cykliczny.
 3. Walki treningowe są praktycznie bezbolesne, a ogólne bóle zawsze muszą towarzyszyć bolesnym odczuciom w podbrzuszu.
 4. Możliwe jest określenie walk treningowych przez czas ich trwania (fałszywe walki trwają mniej niż dwie minuty lub nawet kilka sekund). Ogólne, w przeciwieństwie do nich, są dłuższe.

Przez opisane znaki można rozpoznać, fałszywe czy prawdziwe. Jednak kobiety, które już urodziły, twierdzą, że absolutnie niemożliwe jest zmylenie początku prawdziwych walk z czymś innym.

Co zrobić z fałszywymi walkami?

Kobiety cierpią na różne sposoby na różne sposoby. Ktoś odczuwa tylko napięcie w żołądku i kogoś, kto powoduje większy dyskomfort. W niektórych przypadkach przyszłe matki nawet nie zauważają walk przygotowawczych i uważają, że ich nie było. Tak jednak nie jest, w każdym razie organizm przygotowuje się do porodu, z różnym stopniem zewnętrznych objawów.

Już wiesz, jak rozpoznać fałszywe skurcze. Jak się zachować, aby zmniejszyć ich wrażliwość? Jeśli doznania stają się bolesne podczas fałszywej porcji, poniższe wskazówki mogą ci pomóc:

 • spróbuj odpocząć, położyć się (najlepiej po lewej stronie);
 • jeśli w pozycji poziomej nie robi się lepiej, może warto, wręcz przeciwnie, iść na spacer na świeżym powietrzu;
 • wziąć prysznic lub kąpiel (co najważniejsze, nie gorące);
 • pić wodę lub ciepłe mleko.

Lekarze radzą z początkiem fałszywych skurczów, aby nie stracić czasu, ale aby zacząć przygotowywać się do porodu. Ćwicz techniki oddechowe, które znasz, szukaj wygodnych ułożeń. Wszystko to bardzo pomoże, gdy zostaniesz wyprzedzony przez prawdziwe pierwsze skurcze porodowe.

Następujące czynniki mogą służyć jako dodatkowe prowokatorzy do walk przygotowawczych: fałszywe skurcze podczas ciąży

 • nadmierna aktywność płodu w macicy;
 • pełny pęcherz;
 • dotykając brzucha;
 • odwodnienie;
 • seks

Należy pamiętać, że w przypadku fałszywych skurczów można wykonać te przedwczesne skurcze, które stanowią poważne zagrożenie dla dziecka. Czy naprawdę potrzebujesz pilnej opieki medycznej, jeśli:

 • skurcze powtarza się bardzo często (ponad cztery razy na minutę), a częstotliwość stale wzrasta;
 • skurcze są tak bolesne, że trudno je znieść;
 • obserwuje się niezwykłe upławy;
 • istnieje poczucie nacisku na krocze.