Ślub sam w sobie jest znaczącym wydarzeniem, ale często chce dać jeszcze więcej powagi, by przynieść kolejny znaczący szczegół. I w tej roli dziś często są śluby ślubne. W końcu słowa wypowiedziane przez kochanków do siebie nawzajem, zanim staną się jednym - rodziną, zawsze brzmią bardzo wzruszająco i są zapamiętane na całe życie. Więc, co dokładnie powiesz, powinieneś pomyśleć z góry.

Jak napisać ślubną przysięgę?

Istnieją trzy główne sposoby:

  • wziąć gotowe śluby ślubne i wybrać coś odpowiedniego dla danej okazji;
  • napisać tekst "od zera" niezależnie;
  • zamów piękną przysięgę od zawodowego przemówienia lub poety.

Gotowa formuła werbalna jest wystarczająco dobra, jeśli nie masz czasu, aby napisać coś własnego, lub jesteś pozbawiony daru pisania i nie chcesz stracić twarzy. Ale lepiej, biorąc przykład jako podstawę, próbować wyrazić w swojej przysiędze uczucie i uczynić ją wyjątkową, stworzoną specjalnie dla najdroższej osoby. Ma to również specjalne znaczenie, które w rzeczywistości było początkowym przesłaniem do stworzenia tej tradycji.

Najbardziej powszechna, uśredniona formuła jest następująca: "Ja (FI) biorę cię (FI) za małżonka i przysięgam, że zawsze będziesz z tobą, cokolwiek się stanie, w chorobie, zdrowiu, smutku i dobrobycie, i w kłopotach iw szczęściu do samego końca. " Na tej podstawie możesz wyprowadzić różne warianty, które powiedzą fantasy oczywiście zmieniając, czy będzie to przysięga na pana młodego, czy narzeczoną.

Ślubna Przysięga Ślubna

Chociaż istnieje zasada milcząca, że ​​formuły słowne dla młodej pary powinny być jak połówki całości, uzupełniać się nawzajem, nie jest konieczne podążanie za nią. A przyszły małżonek ma prawo wymyślić coś własnego, oryginalnego. Lepiej uczynić formułę solenną nieporównywalnie poważną, ale raczej lekką, pełną wdzięku i wzruszającą, aby nie przypominać repliki spektaklu. Niech będzie lepiej być szczerymi, prostymi słowami, tak stosownymi do słodkiego wizerunku panny młodej i jej białej sukni.

Przysięga Oblubieńca

Szczerością będzie stawienie czoła i przyszły mąż. Pan młody jest bardziej odpowiedni na coś niezbyt przestronnego i zwięzłego. Przykład ślubu ślubnego dla niego: "Obiecuję, że wszyscy obecni będą twoim wiernym i kochającym mężem. Będę cię traktował z czułością i szacunkiem, podzielę się z tobą wszystkimi trudami i uciskami. Przysięgam, że nigdy cię nie zdradzę ani nie skrzywdzę.

свадебные клятвы1свадебные клятвы2