Nikogo nie zdziwi, jeśli powiemy, że lato jest bardzo popularną porą roku na wesela. Latem jest prawie na pewno ciepło, a nawet jeśli pogoda się pogorszy, na krótko, po zaledwie kilku godzinach nic nie będzie przypominało deszczu. Porównując wszystkie plusy i minusy letniego ślubu, można odkryć, że nadal ma wiele zalet w stosunku do wad. W rzeczywistości minus ślubu w lecie jest tylko jeden - prawdopodobieństwo silnego ciepła w dniu obchodów. Ale przecież nie można tego wcześniej przewidzieć, więc można polegać na woli losu i mieć nadzieję, że pogoda będzie nadal dobra.

Zalety letniego ślubu obejmują obfitość świeżych warzyw i owoców, długie godziny dnia, ciepłą pogodę, suche drogi (prawie zawsze), a także szeroki wybór miejsc, w których można świętować swoje wesele w lecie.

Pomysły na letnie wesele

Powiedzmy kilka słów o możliwych miejscach uroczystości. Nie ograniczają się one do zamkniętych przestrzeni, jak to ma miejsce w zimie. Latem możesz bezpiecznie trzymać oryginalny ślub w naturze. Aby to zrobić, możesz wynająć specjalny dom. Taki pomysł na letnie wesele nie jest jeszcze pokonany i można przenieść się do domu lub na świeże powietrze w zależności od pogody.

Jeśli nie ma odpowiednich domów w dzielnicy, można wynająć kawiarnię na świeżym powietrzu, z altankami i basenem. Po pierwsze, jeśli w pobliżu znajduje się zbiornik (naturalny lub sztuczny - to nie ma znaczenia), to zarówno goście, jak i nowożeńcy będą o wiele bardziej komfortowo w tym gorącym sezonie. A po drugie, na tle wody można uzyskać wspaniałe fotografie. Jeśli zdecydujesz się świętować swój ślub przy basenie, powinieneś wcześniej porozmawiać z kierownictwem zakładu o możliwości kąpieli w nim. Podobnie jak w procesie chodzenia, możliwe jest, że goście będą się zbyt dobrze bawić i będą chcieli się ochłodzić.

Robienie letniego ślubu ze świeżymi kwiatami jest niebezpieczne. Pod słońcem iw warunkach duszności mogą uschnąć przed rozpoczęciem celebracji. Dlatego wszystkie elementy dekoracyjne, takie jak łuk ślubny, kolumny, boutonniere pana młodego, itp. lepiej zrobić ze sztucznych kwiatów.

Jest również całkiem logiczne, że lepiej jest zrobić ślubny bukiet ślubny "na nodze", tak aby łodygi kwiatów utknęły w specjalnej mokrej gąbce, w przeciwnym razie bukiet ślubny może uschnąć.

Gdzie świętować ślub w lecie

Jeśli chodzi o miejsca na ślubną sesję zdjęciową, nie są niczym ograniczane. Latem odpowiednie są również parki, zbiorniki wodne, lasy, krajobrazy miejskie, kawiarnie, centra rozrywki i studia fotograficzne. Jednym słowem, absolutnie wszystkie twoje pomysły mogą zostać zrealizowane podczas letniej sesji ślubnej.

Menu na wesele w lecie

Główną zasadą letniego menu są lekkie i świeże (!) Dania. Nacisk kładzie się właśnie na drugie słowo, ponieważ to, co zostało przygotowane rano, może już zostać zepsute na kolację. Dlatego musimy upewnić się, że po pierwsze, wszystkie składniki są świeże, a po drugie, że gotowe potrawy są przechowywane w lodówce. Nie używaj bardzo bogatych i tłustych smakołyków. A z powodu upałów goście będą jeść mało, a jeśli naczynia są zbyt ciężkie dla żołądka, mogą nawet głodować.

Co ubrać na ślub latem?

Sukienka na ślub w lecie może być zupełnie inna i łatwiej powiedzieć, jak to nie powinno być. Nie może być wykonany z materiału syntetycznego. Rozumiemy, że w sukni ślubnej bez syntetyków nie można tego zrobić, ale przynajmniej wewnętrzna warstwa sukienki powinna być naturalna. Po drugie, nie jest konieczne, aby sukienka była zbyt zamknięta. Jako letnia sukienka na wesele lepiej wybrać sukienkę niż puszystą puszystą sukienkę z bolerkiem.

Obuwie najlepiej założyć na sandały. A jeśli wierzysz w przesądy, to buty. Buty, bez względu na to, jak są lekkie, przyniosą wiele niedogodności. Dlatego lepiej je porzucić.

Pomysły na letnie wesele