Wiaczesław Zajcew został prezydentem Moskiewskiego Domu Mody już w 1988 roku, a dziś nazwa wybitnego projektanta znana jest całemu światu. Vyacheslav Zaitsev Fashion House to miejsce, w którym rodzą się nie tylko ubrania, ale powstają prawdziwe arcydzieła, które mają nie tylko walory estetyczne, ale i artystyczne.

Biografia mistrza

Biografia Vyacheslava Zaitseva to historia sukcesu niesamowitej i niezwykłej osoby, osoby, która odnalazła sens życia w ciągłych poszukiwaniach i tworzeniu piękna.

Wiaczesław Zajcew urodził się w Moskwie, w mieście Iwanowo w 1938 roku. Otrzymał specjalizację artystyczną projektowania tkanin w Chemical Technology College, a następnie - specjalność projektanta-artysty w Moskiewskim Instytucie Tekstylnym. Wiaczesław Michajłowicz rozpoczął karierę projektową w 1962 roku w mieście Babuszkin, jako dyrektor artystyczny Eksperymentalnej Technicznej Fabryki Odzieży. Ale nie pozostał tam długo, już trzy lata później kierował All-Union Fashion House na Kuznetsky.

W tym okresie projektant spotkał się z Pierre'em Cardinem, Guy'em Ljarosem i Markiem Bohanem, co miało ogromny wpływ na jego dalszą pracę. Zaitsev zaczął ciężko pracować nad projektowaniem własnych kolekcji na wystawy zagraniczne, nie zapominając o rodzimym przemyśle oświetleniowym, tworząc kostiumy dla teatrów w Moskwie, filmy i obrazy sceniczne dla artystów estradowych. W 1980 r. Zaitsev otrzymał zaszczyt nosić radziecką delegację sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie.

Zaitsev został dyrektorem artystycznym Moskiewskiego Domu Mody i założył własny Teatr Mody. Od tego czasu do dziś projektant Wiaczesław Zajcew tworzy i wyświetla kolekcje autorskie, które zawsze stają się jednym z najjaśniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń w tygodniach mody.

Dzieci i wnuki Wiaczesława Zaitseva są godną kontynuacją jego życia. Son Egor i wnuczka Marusya Zaitsev zaprezentowali swoje własne kolekcje na początku 2012 roku w Moskiewskim Tygodniu Mody. Dla Marousi była to debiutancka robota. Rodzina Zaitsevów mogła zostać oficjalnie uznana za dominującą dynastię projektantów.

W 2012 roku Wiaczesław Michajłowicz obchodził 30-lecie swojego Domu Mody i 50-lecie jego twórczości.

Działalność Fashion House Wiaczesław Zajcew

Dom mody stał się podstawą do stworzenia Teatru Mody Wiaczesław Zaitsev. Główną ideą jest pokazanie kolekcji w formie występów muzycznych. Zwiedzanie teatru od kilkudziesięciu lat z powodzeniem odbywa się na całym świecie. To dzięki pracy Zaitseva krajowy przemysł modowy osiągnął międzynarodowy poziom.

Laboratorium mody stworzone przez Zaitseva jest niepubliczną instytucją edukacyjną, która przekazała wielu utalentowanym projektantom i prawdziwym profesjonalistom ze świata mody.

Szkoła modeli Wiaczesława Zaitseva, dokładniejsza nazwa Szkoły-Studia Teatru Trybu został założony później - już w latach 90. Rekrutował modele do udziału w Teatrze Mody. Dzisiejsza szkoła jest bardzo popularna wśród tych, którzy chcą zostać modelkami. Ma własną filozofię nauczania, surowe wymagania dla przyszłych modeli, ale także najwyższy poziom szkolenia. Tylko absolwenci Szkoły Wyższej Wiaczesław Zaitsev profesjonalnie demonstrują stroje haute couture na wybiegach domowych.

Vyacheslav Zaitsev biografia

Wszystkie aspekty talentu

Praca Wiaczesława Zajcewa nie ogranicza się do tworzenia modnych kolekcji ubrań. Jego talent widoczny jest także w malarstwie: wystawy jego prac były wielokrotnie w USA i Europie, a Państwowa Galeria Trietiakowska w swojej ekspozycji zawierała nawet kilka prac utalentowanego projektanta.

Dziś światowej sławy projektant robi wielkie starania, aby rozwinąć przemysł modowy w naszym kraju, pomagając młodym projektantom i artystom osiągnąć szczyt rzemiosła, aby odpowiednio reprezentować Rosję w międzynarodowym świecie mody.