Nowa Zelandia - niesamowity kraj, który wygrywa krajobrazy i wyjątkową rozrywkę. Wielu turystów poszukujących nowych wrażeń chce tu dotrzeć, więc rodzi się naturalne pytanie: "Czy potrzebuję wizy do Nowej Zelandii?".

Polityka wizowa Nowej Zelandii

Wiza na podróż do Nowa Zelandia konieczne, podczas gdy możesz składać wnioski samodzielnie lub za pośrednictwem biura podróży akredytowanego w biurach Imigracyjnych w Nowej Zelandii. Możliwe jest również, że powiernik złoży dokumenty dla ciebie, do tego potrzebujesz pełnomocnictwa poświadczonego przez notariusza.

Wiza turystyczna do Nowej Zelandii dla Rosjan wydawana jest w Centrach Wizowych Nowej Zelandii w Moskwie i Sankt Petersburgu. Zanim przejdziesz do tych usług, musisz zarejestrować się online na stronie internetowej Visa Centers. I dopiero po zapoznaniu się z harmonogramem pracy instytucji można wysłać pakiet dokumentów.

Dokumenty dotyczące wizy do Nowej Zelandii

Jeśli celem podróży jest turystyka lub wizyta u znajomych i krewnych, wówczas otwiera się wizę turystyczną. Ona potrzebuje następujących dokumentów:

  1. Paszport, który musi być ważny przez co najmniej trzy miesiące od zakończenia podróży.
  2. Kserokopię pierwszej strony paszportu, w której znajdują się dane osobowe wnioskodawcy.
  3. Świeże kolorowe zdjęcie o wymiarach 3 x 4 cm powinno być na jasnym tle, bez narożników i owali - w swojej "czystej postaci".
  4. Wypełniony kwestionariusz angielski INZ1017. Litery muszą być napisane maszynowo lub formularz musi zostać wypełniony na komputerze, ale każda strona musi być podpisana przez wnioskodawcę. Warto unikać plam, ponieważ takie formy nie są akceptowane.
  5. Dodatkowa forma, wypełniona również łaciną, dołączona do formularza głównego kwestionariusza.
  6. Rezerwuj bilety lotnicze tam iz powrotem. W takim przypadku kup bilety przed uzyskaniem wizy, nie jest to konieczne i lepiej tego nie robić.
  7. Odniesienie z miejsca pracy, które koniecznie musi być wykonane na papierze firmowym. Na nim powinny być następujące informacje: doświadczenie zawodowe, stanowisko, wynagrodzenie (pożądane jest nie mniej niż 1 000 cu, wtedy szanse na otrzymanie wizy będą duże).
  8. Wyciąg bankowy, kopia karty bankowej lub inny dowód zabezpieczenia finansowego.
  9. Kserokopię wypełnionych stron wewnętrznego paszportu i strony, na której umieszcza się dokument małżeństwa, nawet jeśli jest on pusty.
  10. Dzieci potrzebują zaświadczenia ze szkoły, a także oryginału i kopii aktu urodzenia.

Jeśli posiadasz stary międzynarodowy paszport z wizami z krajów Schengen, USA, Australii, Kanady lub Wielkiej Brytanii, musisz go wykonać.

Как выглядит визаПолучение визы

Przesyłając dokumenty, aby otworzyć wizę, potrzebujesz również potwierdzenia rezerwacji hotelowej. Może to być faks z hotelu lub wydruk ze stron internetowych międzynarodowych systemów rezerwacji. Musisz również przedstawić plan wycieczki turystycznej, najlepiej w dzień. Powinien być napisany w języku angielskim czytelnie i bez plam.

Jeśli odwiedzasz znajomych, to powinno być zaproszenie od osoby prywatnej, gdzie konieczne jest wskazanie czasu pobytu.