Wyspa Kangura, której właścicielem jest Australia , znajduje się obok Zatoki Świętego Wincentego, a jego wielkość jest gorsza od Tasmanii i wyspy Melville. Powierzchnia wyspy jest nieco mniejsza niż 4,5 tysiąca kilometrów kwadratowych, przyciąga swą dziewiczą przyrodą i obszarem chronionym. W dużej części wyspy działalność człowieka nie jest prowadzona, a trzecia część jest zarezerwowana dla rezerw. W 2006 roku było nieco ponad 4000 mieszkańców.

Historia

Eksploracja wyspy rozpoczęła się w 1802 roku, a rok później pojawili się tu pierwsi osadnicy, którzy byli uciekinierami. Także tutaj byli wielorybnicy polujący na foki. Według badań przeprowadzonych 2000 lat wcześniej nikt nie mieszkał na wyspie.

Oficjalna wioska została założona w 1836 roku, a miejscowi prowadzili działalność rolniczą, ponieważ ludność fok została już całkowicie zniszczona. Pod koniec wieku władze australijskie rozpoczęły pierwsze kroki w kierunku ochrony przyrody, które następnie doprowadziły do ​​powstania wielu obszarów chronionych.

Funkcje infrastruktury

Głównym miastem na wyspie Kangaroo w Australii jest miasto Kingscote, w którym znajdują się:

  • lotnisko;
  • punkty gastronomii publicznej;
  • sklepy;
  • stacje paliw;
  • i inne elementy cywilizacji.

Drugim miastem na wyspie jest Penneshaw, położony na wschodzie. Są też sklepy i puby, ale nie ma tam lotniska, ale jest mały port, z którego odpływają promy z kontynentu.

Inne wsie i wioski są mniejsze, mają sklepy, stacje benzynowe, urzędy pocztowe. Oddzielna wzmianka zasługuje na południe - na wybrzeżu budowane są osobno stojące hotele dla turystów.

Aby podróżować, należy skorzystać z samochodu, ponieważ taksówka tutaj nie działa, a miejsca w autobusie nie zawsze są dostępne - lepiej zarezerwować je z wyprzedzeniem. Co więcej, nie wszędzie jeżdżą, a trasy nie łączą wszystkich zabytków.

Platformy obserwacyjne

Natychmiast warto zauważyć perspektywę Hill, położony w pobliżu Penneshaw. Łączy dwie części wysepki. Jest też taras widokowy z doskonałym widokiem, ale trzeba chodzić po nim przez około dziesięć minut na schodach.

Druga platforma widokowa znajduje się na drodze do osady American River. Ma widok na samo miasto, ocean, a nawet Australię, ale ląd jest widoczny tylko w słoneczny, pogodny dzień.

Natura i zwierzęta

Zwierzęta znajdują się nie tylko na obszarach chronionych, ale także na całym terytorium. Kierowcy w ciemności muszą być niezwykle ostrożni - zwierzęta są aktywowane, ciągle wyskakują na jezdnię.

Jeśli mówimy ogólnie o świecie zwierząt, to jest on reprezentowany:

  • wallabies i kangury - skaczą nawet na pola uprawne;
  • pingwiny - na wyspie odbywają się wycieczki do ich siedlisk;
  • koale;
  • Foki nowozelandzkie i lwy morskie.

Inne atrakcje przyrodnicze

Remarcable Rocks to wyjątkowy kamień, charakteryzujący się dziwnym kształtem, ale można go całkowicie wymazać. Kamień jest w środku Flinders-Chase Park . Jeśli się na to zdecydujesz, skorzystaj z okazji i zobacz Admirała Archa.

Ale w Kelly Hill ze swoją świetnością przyciągają naturalne jaskinie wapienne. Również na wyspie jest ... pustynia! To bardzo realne - z wydmami i barkami, choć małe! Odpowiedni nazywa się Mała Sahara!

Jak się tam dostać?

Jest najbardziej dostępny promem do miasta Penneshaw. Z lądu promy odjeżdżają z Cape Jervis. Najlepiej dostać się z Adelajdy tym samym promem. Najszybszym sposobem na dotarcie na wyspę jest samolot z lotniska Adelaide - czas lotu wynosi tylko 35 minut.

Жители островаОстровСкала Ремаркэбл-Рокс