Stolica Nowa Zelandia jest miastem Wellington. Gdzie jest Wellington? Znajduje się na południu wyspy północnej, w tym samym obszarze. Znajdź Wellington na mapie świata jest dość prosta. Dziś jest drugim co do wielkości miastem w kraju, które Aborygenowie Maorysi nazywają również Te Fanaui-a-Tara.

Na Pacyfiku znajduje się wyspa Wellington, która jest częścią archipelagu chilijskiego, będącego kontynuacją Kordylierów Przybrzeżnych.

Oprócz miasta i wyspy, ta sama nazwa to Mount Wellington, która wznosi się w południowo-wschodniej Australii.

Populacja

Według najnowszych danych około 440 tysięcy ludzi mieszka w Wellington, z których większość to młodzi ludzie w wieku poniżej 35 lat. Dominującą grupę etniczną stanowią Europejczycy, a znacznie mniej Azjaci i rdzenni mieszkańcy. Religia, powszechna, chrześcijaństwo. Mieszkańcy Wellington wyróżniają gościnność i gościnność.

Klimat

Położenie geograficzne Wellington wpłynęło na klimat miasta, który uważany jest za podzwrotnik morski. Grudzień, styczeń, luty są uważane za najcieplejsze. Paski termometru w tym czasie ustalają średnią temperaturę 16-18 stopni. Widocznie chłodniej w czerwcu, lipcu, sierpniu. Temperatura w tych miesiącach nie przekracza 8-10 stopni. Dzielnice Wellington są często atakowane przez burzliwe wiatry, czasami pojawiają się małe trzęsienia ziemi. Opady są obfite, spadają przez cały rok, często w postaci deszczu. Na podstawie wszystkich danych możemy stwierdzić, że pogoda w Wellington jest wystarczająco ciepła i wygodna do życia i rekreacji.

Zabytki

Stolica Nowej Zelandii pełna jest interesujących miejsc. Nazwijmy najbardziej znaną i niezwykłą. zabytki Wellington w Nowej Zelandii.

Dzieło, które gloryfikowało architekta Basil Spensa, Budynek parlamentu Położony w obszarze miejskim Lambton Quay. Budynek przyciąga uwagę dzięki niezwykłemu okrągłemu kształtowi, przypominającemu ul. Obok znajduje się Biblioteka Parlamentarna, pałac zbudowany w stylu wiktoriańskim. W pobliżu stoi dawny Pałac Rządowy, który ledwo mieści się w bloku.

Здание парламента Новой ЗеландииПарламентская библиотека

Dumą Wellingtona jest Stary Kościół św. Pawła, zbudowany w 1866 roku. Unikalna technologia budowy jest uważana za cechę katedry, ponieważ w jej konstrukcji użyto tylko drewna, a do budynku nie wbił się żaden gwóźdź.

Nowa Zelandia honoruje pamięć ludzi, którzy gloryfikują ją na całym świecie. Z tego powodu w jednej z dzielnic Wellington rozplanowany jest park pamięci Katherine Mansfield, najpopularniejszego pisarza państwowego. Dom, w którym urodził się pisarz, jest obecnie muzeum.

Старая церковь Святого ПавлаДом-музей Кетрин Менсфилд

W Wellington znajduje się park pamięci poświęcony pierwszym osadnikom, którzy przybyli do wybrzeży Nowej Zelandii.

Jedna z ulic miasta zwana " Cuba Street "Od 1995 roku przeniósł się do kategorii historycznie ważnych obiektów, dlatego jest tak popularny wśród obcokrajowców.

Парк первых поселенцевУлица Куба

Fani wspinaczki górskiej i długich wędrówek mogą udać się na szczyty Putangirua, Owen, Olympus, odwiedzić Jezioro Boulders. Niewielu wie, ale twórca fantastycznego filmu "Władca pierścieni", Peter Jackson, nakręcił słynną trylogię w tych miejscach.

Innym interesującym i pouczającym miejscem w Wellington jest muzeum " Te papo ". Jego wyjątkowość polega na tym, że goście mogą wyczuwać drobne drgania ziemi, jak podczas trzęsienia ziemi, słyszeć śpiew ptaków, poznać niektórych mieszkańców muzeum i oglądać świat wokół nich przez obiektyw nowoczesnej kamery telewizyjnej. Dla dzieci zorganizowano pokój wypoczynkowy z animatorami i grami wideo.

W bezpośrednim sąsiedztwie stolicy zostało utracone Muzeum Sztuki i Kultury. Pataca "Który przechowuje kolekcję stanu sztuki we wszystkich kierunkach i przejawach. Najbogatsza biblioteka zgromadziła nieoceniony zbiór książek i rękopisów. Ponadto terytorium ma "melodie rolnicze" i "ogród japoński".

Pamiętaj, aby odwiedzić Ogród botaniczny Wellington , który chronił wiele ważnych obiektów: Obserwatorium Cartera, Obserwatorium Narodowe, nowozelandzka służba meteorologiczna. Ma również centrum dla turystów "Trihaus", konserwatorium "Dom Begonie", muzeum poświęcone pierwszej kolei linowej i tramwajowej. Ozdobą Ogrodu są liczne skomplikowane rzeźby.

Музей Te PapaМузей ПатакаБотанический сад

Rozrywka i rozrywka

Stolica Nowej Zelandii oferuje ciekawe wakacje kulturalne. Miasto ma wystarczającą liczbę muzeów i teatrów, które co roku organizują imprezy, które przyciągają miłośników sztuki. Najsłynniejszym z nich jest Międzynarodowy Festiwal Komedii, Festiwal Filmowy, Festiwal Folklorystyczny i inne.

Oprócz bogatego programu kulturalnego i wycieczek czeka na bogatego życia nocnego. Obszary miejskie Wellington Courtenay i Kuba ulica uznane centra życia klubów, z dużą ilością kawiarni i restauracji.

Ночной клуб Веллингтона

Zakwaterowanie

Istnieje ponad 100 hoteli, hoteli, hosteli i moteli w okolicach Wellington. Jeśli chodzi o koszty utrzymania, zależy to od lokalizacji, kategorii i usług, które oferują miejsce zamieszkania.

Na przykład pokój dwuosobowy w trzygwiazdkowym hotelu klasy (w granicach miasta) będzie kosztować około pięćdziesięciu dolarów dziennie. Ten sam pokój w pięciogwiazdkowym hotelu będzie kosztował dwa razy więcej. Należy zauważyć, że rabaty są często oferowane turystom, co znacznie obniża koszty.

Фешенебельный отель в Веллингтоне

Młodzi ludzie często szukają opcji budżetowych. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostać w hostelu, w pokoju, w którym będzie kosztować około 15 - 20 dolarów dziennie.

Możesz zapisać i osiedlić się na odległym obszarze Wellington lub w jego pobliżu.

Kawiarnie i restauracje

W Wellington, ogromna liczba punktów gastronomicznych różniących się usługami, cenami, żywnością i usługami.

Za złożony obiad z deserem w przeciętnej restauracji stolicy będzie musiał zapłacić prawie 50 $. Jest menu dla dzieci, dania, w których są zróżnicowane i znacznie tańsze. Wellington słynie z pizzerii, przekąski, w której będzie tylko 5 - 10 $.

Ресторан Амбели

W drogich restauracjach "Ambeli", "Le Canard", "Black Harp" i innych oferuje pyszne dania mięsne: filet z dziczyzny, wołowina na węglu drzewnym, kaczka z warzywami, gulasz z królika i inne. Jako dodatek najczęściej podawano ziemniaki z ziołami, brokułami, migdałami i tak dalej. Posiłki w takich lokalach będą znacznie droższe niż w zwykłej kawiarni czy restauracji.

Transport

Możesz dotrzeć do stolicy Nowej Zelandii, Wellington, samolotem. W pobliżu miasta budowane jest międzynarodowe lotnisko Wellington, które codziennie przyjmuje loty zewnętrzne i wewnętrzne.

Jeśli chodzi o ruch w mieście, stolica oferuje szeroki zakres usług transportowych dla każdego gustu i budżetu.

Zamożni turyści po przybyciu do stolicy mogą wynająć helikopter lub mały samolot, kontaktując się z lokalnym klubem latającym na lotnisku, który dostarczy je do dowolnego miejsca w kraju.

Do Państwa dyspozycji są również pojazdy: autobusy, trolejbusy, taksówki, wypożyczalnie samochodów, które działają w mieście i poza nim. Należy zauważyć wspaniałe nowoczesne drogi Wellington, podróż, na której będzie szybko i wygodnie.

Z rozciągniętej centralnej części miasta kolejka linowa , pędząc do zachodniej części stolicy, na której porusza się tramwaj.

Ponadto dostępny jest transport morski, który łączy stolicę z najbliższymi miastami. Promy i statki odpływają codziennie z Port Wellington.

Transport kolejowy jest również dobrze rozwinięty. W północnej części miasta znajduje się stacja kolejowa, prowadząca komunikację lokalną i dalekobieżną.

Муниципальный транспортКанатная дорогаПорт Веллингтон

Możesz poruszać się po mieście pieszo i samochodem, korzystając z mapy Wellington.

Bezpieczeństwo

Pomimo imponujących rozmiarów, gęstej populacji, hałasu i imprez Wellington jest uważane za dość bezpieczne miasto. Palenie w miejscach publicznych jest zabronione. Nadużywanie narkotyków jest prześladowane przez władze, chociaż czasami młodzi ludzie, którzy palą marihuanę, można znaleźć na ulicach.

Pojedynczy numer alarmowy to 111.