Tauranga jest uważana za jedno z gęsto zaludnionych miast w nowozelandzkiej dzielnicy Bay-of-Planti. Została założona przez Europejczyków w XIX wieku, ale mimo to uzyskała status miasta dopiero w 1963 roku.

Tauranga na mapie

Znajduje się na południowym zachodzie Nowa Zelandia na Wyspa Północna . Co ciekawe, nazwa miasta jest tłumaczona z języka ojczystego jako "zatoka pod ochroną". Nie jest to zaskakujące, ponieważ dziś Tauranga jest centrum handlu ze względu na to, jak zlokalizowany jest największy port Nowej Zelandii pod względem obrotu towarowego.

Cechy klimatu

Na tym obszarze panuje umiarkowanie ciepły klimat, ale w ciągu roku spada znaczna ilość opadów. Luty jest prawdopodobnie najsuchszym miesiącem, a poza tym jest najcieplej (średnia temperatura +19 stopni). Zima spada w lipcu (temperatura nie przekracza 10 stopni).

Пейзажи ТаурангаТауранга ночью
Тауранга на картеТауранга с высоты

Zabytki Tauranga, Nowa Zelandia

  1. White Island Volcano to jedyny aktywny morski wulkan tego kontynentu. Istnieją regularne loty z lokalnego lotniska.
  2. Sady są symbolem tego miasta. Tutaj aktywnie uprawiają kiwi, awokado itp., A zatem różne wycieczki odbywają się w mieście Te-Puke lub, jak to się nazywa, stolicy kiwi.
  3. Plaża Waihi to plaża o długości 50 km, która pokonuje każdego urlopowicza swoim pięknem, słonecznym piaskiem i krystalicznie czystą wodą.
  4. Wyspa Mochiti jest uważana za jedną z najbardziej uderzających atrakcji Tauranga, niezależnie od tego, że znajduje się ona 21 km od tego miasta. To oaza spokoju i harmonii. To jest wędkarstwo, nurkowanie i pływanie.
  5. Port w Thorangas, a raczej port Tauranga, jest największym portem w Nowej Zelandii. Warto odwiedzić, aby nie zobaczyć, jak ładunek jest transportowany przez całą dobę, ale w celu podziwiania niesamowicie pięknych krajobrazów.
  6. Lake McLaren - nie mniej piękne miejsce. Trzeba tu przede wszystkim przyjść do tych, którzy pragną połączyć się z ich wewnętrznym "Ja", aby medytować.
Пляж WaihiВулкан Уайт-АйлендГавань Торангас
Озеро МакларенОстров МотитиФруктовые сады

Gdzie się zatrzymać?

Najlepsze opcje zakwaterowania to Matua Lodge Bed & Breakfast, wyjątkowy hostel, którego wnętrze stylizowane jest na średniowiecze. Mount Tutu Eco-Sanctuary został stworzony specjalnie dla tych, którzy chcą żyć wśród przyrody w ekologicznym domu. A Grange B & B to przestronne mieszkanie z bezpłatnym WI-FI i basenem na dziedzińcu.

Grange B&BMatua Lodge Bed & BreakfastMount Tutu Eco-Sanctuary

Gdzie zjeść?

Najpopularniejszą kawiarnią w Tauranga jest Excelso Coffee, restauracja CSB
Le Petit Four Cafe & Patisserie, która przygotowuje boskie desery, a także
Sober Camel Cafe, gdzie w przyjaznej atmosferze serwowane są zwykłe potrawy. Ponadto Lone Star Cafe & Bar i Bar i Kawiarnia Zambezi są nie mniej popularne wśród turystów i miejscowej ludności.

Excelso CoffeeLe Petit Four Cafe & PatisserieSober Camel Cafe

Zakupy

Jeśli mówimy o centrach handlowych i sklepach, warto zwrócić uwagę na Tauranga Downtown, w której mieści się wiele sklepów znanych marek, aw Silky Oak Chocolate Company można kupić wszelkiego rodzaju ręcznie robione czekoladowe gadżety. Jeśli chcesz kupić pamiątki i inne wyjątkowe produkty, zapraszamy do centrum handlowego Bethlehem.

Przy okazji, w Sklepie z pamiątkami Mt Maunganui można kupić niesamowitą biżuterię piękności wykonaną z kamieni szlachetnych, figurek wykonanych ze szkła, drewna maoryskiego i wielu innych przyjemnych rzeczy.

Шоппинг в Тауранга

Jak się tam dostać?

Możesz tu dotrzeć, podobnie jak przy pomocy transportu lotniczego, lądowego i morskiego.