Miasto Taupo w Nowa Zelandia położony w północno-wschodniej Jezioro Taupo wzdłuż wybrzeża zatoki Tapuaharuru. Ludność według spisu z 2001 roku wynosi 20 310 osób. Nowoczesna nazwa miasta powstała w wyniku skrótu terminu "Toupo-nui-a-Tia". Tak zwane ludy, które żyły w tych miejscach. W tłumaczeniu z języka maoryskiego "Toupo-nui-a-Tia" oznacza "pelerynę na ramieniu Tii". Tia to imię pierwszego maoryskiego, który odwiedził brzeg jeziora.

Turystów przyciąga Taupo dzięki umiarkowanemu morskiemu klimatowi. Temperatura powietrza w lecie osiąga +22 stopnie, a zimą utrzymuje się na poziomie +10, najzimniejszym ze wszystkich.

Rekreacja i rozrywka

Dla turystów w mieście oferuje szeroką gamę rozrywki. Najbardziej popularne są skoki spadochronowe z wysokości 3660 i 4570 metrów. W większości przypadków ekstremalne skoki są wykonywane razem z doświadczonym mentorem. Letnie szkoły skoków spadochronowych. W Taupo ten rodzaj rozrywki jest najbardziej popularny. Na rzece Waikato są fani niezwykłej rozrywki - skoki do badge, dla Rosjan to "bungee".

Скайдайвинг

Zakwaterowanie

Na terenie miasta znajdują się różne hotele. Możesz zostać w hotelu gwiazdkowym, płacąc od 55 do 130 $ za dzień. W hostelach zakwaterowanie jest bardziej ekonomiczne (17 USD). Możesz odpocząć w Taupo i prywatnym domu z mniejszymi udogodnieniami (10 $).

Oprócz tego, w Taupo dla gości oferują panoramiczne wycieczki samolotem lub helikopterem. Czas trwania podróży, każdy sam decyduje, najechanie na miasto możliwe jest od 10 minut lub więcej.

Мотели в Таупо

Kuchnia

Od 60 placówek gastronomicznych lokalna kuchnia Możesz spróbować tylko 6 - 7 z nich. W innych instytucjach głównym jest kuchnia międzynarodowa. Menu nowozelandzkie składa się głównie z owoców morza i owoców morza. Potrawy narodowe można zjeść, wydając od 7 USD do 30 USD, a dzieci na deser za 4 USD.

W barach Taupo można nie tylko pić piwo i jeść, ale także słuchać muzyki na żywo, cieszyć się ognistym występem DJ'a lub oglądać transmisje na żywo narodowych drużyn rugby.

Zakupy

W weekendy "pchli targ" działa w mieście, które znajduje się w Riverside Park. Godziny pracy są od 10 00 do 13 00. Zasięg rynku jest dość szeroki, goście i mieszkańcy miasta są oferowane pamiątki, odzież, biżuteria, książki, torby i inne towary. Nowozelandczycy kupują tutaj produkty: świeże warzywa i owoce, najbardziej dojrzałe jagody, czekolada, miód, produkty piekarnicze i wiele innych domowych produktów. Smakosze mogą spróbować doskonałych win.

Блошиный рынок в Таупо

Tryby transportu

Do miasta Taupo można dojechać drogą lotniczą. Na południe od centrum miasta znajduje się lotnisko, które regularnie kursuje kilka razy dziennie Auckland i Wellington . Istnieją również loty czarterowe. Helipad znajduje się na wschodnim wybrzeżu jeziora, około 4 km od miasta, a centrum hydroplanów znajduje się 9 km na zachód.

Najwygodniejszym sposobem podróżowania po Taupo i jego okolicach jest podróż samochodem. Możesz wynająć samochód w specjalnej agencji, średnia cena wyniesie około 60 $. Jest również wygodny do podróżowania autobusem, zwiedzanie zabytków i okolic Taupo. Możesz chodzić po mieście pieszo lub wypożyczyć rower lub skuter.

Курортные окрестности Таупо

Porady dotyczące podróży

W przepisach drogowych obowiązuje konkretny punkt: podróżujący samochodem muszą ominąć owce.

Palenie w miejscach publicznych w mieście jest zabronione.