Na wyspie Północ w tym Nowa Zelandia , to małe miasto portowe o cudownej nazwie Gisborne. To raj z krajobrazami, fascynującymi oczami, jeziorami i plażami, które corocznie przyciągają ponad tysiąc turystów.

Gisborne na mapie

Położenie miasta na mapie to wspomniana wyspa Północ . Centrum dzielnicy ma tę samą nazwę. To ciekawe, że miejscowi nazywają region Tayrafiati, który z języka ojczystego dosłownie tłumaczy się jako "brzeg ze słońcem świecącym na wodzie".

Cechy klimatyczne

W mieście pięknej przyrody dominuje umiarkowanie ciepły klimat. Ponadto przez cały rok występuje tutaj znaczna ilość opadów, co wskazuje, że nawet w najbardziej suchym miesiącu ziemia jest nasycona wilgocią. Najcieplejszym miesiącem jest luty, średnia temperatura wynosi 19 stopni powyżej zera, aw lipcu najniższa to 7 stopni.

Гисборн на картеОтдых в Гисборне
Улица ГисборнаВиноградники

Zabytki Gisborne, Nowa Zelandia

 1. Rere Rockslide. Jest to naturalne górskie osuwisko, położone 50 km od Gisborne w kierunku Varekope Road. Zanim jednak uzyskasz niezapomniane wrażenia, nie zapomnij założyć pianki i zabrać ze sobą materaca lub deski do pływania.
 2. Lotnisko Gisborne jest nie mniej interesującym widokiem. Tutaj, razem z grupą, można indywidualnie latać helikopterem, brać udział w polowaniu na ryby lub polowaniu lub po prostu podziwiać wschód słońca nad słynną górą Hikuranga.
 3. Pole do minigolfa i-SITE znajduje się na samym wybrzeżu miasta. To wspaniałe miejsce do zabawy i zabawy.
 4. W pobliżu miasta Gisborne znajduje się małe miasteczko o nazwie Te-Arora. Tutaj rośnie najstarsze i największe drzewo, którego wiek wynosi 600 lat. Wielu turystów, którzy nazywali tego starca Żelaznym Drzewem, przychodziło zobaczyć Pohutukavu.
 5. Latarnia morska na Przylądku Wschodnim znajduje się na wybrzeżu. Wielu usiłuje wspiąć się na swój górny taras widokowy w słoneczny dzień. W końcu jest wspaniała okazja, aby zobaczyć, jak woda morska bawi się promieniami słońca.
 6. Muzeum Tairawhiti - choć niewielka atrakcja, ale niezwykle interesująca. Przede wszystkim jej ekspozycje są mile zaskoczone swoją wyjątkowością. Ponadto z pewnością zachwyci Cię kolekcja starych zdjęć, a które nie powiemy, aby zachować intrygę.
 7. East Coast Museum of Technology zawiera najstarsze marki różnych samochodów, różne gadżety biurowe, pralki i wiele więcej. Innymi słowy, w Muzeum Wschodniego Wybrzeża na pewno zobaczysz coś, co zrobi na Tobie wrażenie oryginalnością.
 8. Wine Company to wizytówka tego miasta. W końcu Gisborne jest centrum produkcji wina, a ponadto klimat przyczynia się do dobrobytu działalności winiarskiej.
 9. East Cost Museum of TechnologyОползень Rare RocksideМузей Taiwhahiti
  Мини-гольф i-SiteМаяк East CapeДерево Похутакава

Gdzie się zatrzymać?

 1. Ridge House to idealny mini-hotel na miesiąc miodowy lub tylko na wakacje turystyczne.
 2. Girvan Bed & Breakfast to pensjonat z gospodarzami, domowym komfortem i ciepłym przyjęciem.
 3. Hotel Matawai mieści się w zabytkowym budynku, a więc będąc tutaj, na pewno dostaniesz dawkę przyjemności estetycznej.
 4. Cedar House to ogromna willa, w której każdy pokój urządzony jest z nienagannym smakiem.
Cedar HouseGirvan B&B
Отель MatawaiRidge House

Gdzie zjeść?

Bookshop Cafe znajduje się w pobliżu księgarni, dzięki czemu można nie tylko podziwiać widok z okna na główną ulicę, ale także przeczytać książkę, delektując się kawą z lodem.

Zest Cafe z pewnością wysłucha życzeń swoich klientów, a poza tym serwuje rewelacyjne wegańskie śniadanie.

Кафе BookshopPBCZest Cafe

A PBC jest w starym budynku. Ściany kawiarni ozdobione są dziełami sztuki, a co do porcji są tu ogromne.

Co przynieść z Gisborne?

Przede wszystkim pamiętaj, aby kupić lalki pamiątkowe Maoryskie dla siebie i swoich bliskich. Uważa się, że przynoszą szczęście. Ponadto na lokalnych rynkach możliwe jest pozyskanie broni rodzimej (cortiakhte, patu, środka itp.).

Magnesy na lodówce, małe i duże figury - wszystkie mają charakterystyczną cechę w postaci charakterystycznej rzeźby maoryskiej. A dziewczyny pokochają biżuterię z paua.

Украшение из раковин ПуауАмулеты с резьбой маориКуклы маори

Ciekawe wydarzenia

Każdego dnia odbywają się różne wystawy, co miesiąc - festiwale. We wtorki można odwiedzić nocną grę pokera. Ponadto, w piątki lokalny cyrk daje występy, a raz w roku w tym mieście wybiera najbardziej przystojnego mężczyznę.

Jak się tam dostać?

Najłatwiej dostać się tutaj samolotem. Przecież lotnisko Gisborne zapewnia nieprzerwany ruch na całym świecie.

Центр виноделияОружие маориАэропорт Гисборна