Wiele kobiet wie na własnej skórze o tak nieprzyjemnym problemie jak ciężkie krwawienie towarzyszące miesiączce. Przyczyny tego są często zaburzenia hormonalne, długi brak miesiączki i wiele chorób ginekologicznych. Z także ciężkie okresy warto odwiedzić ginekologa, ale czasami nie jest to możliwe, więc musisz pomóc sobie, pijąc pigułkę lub robiąc zastrzyk. Liczne są leki hemostatyczne, ale wiele z nich ma wiele wad w postaci efektów ubocznych. W przypadku pojedynczego przypadku jest to dopuszczalne, ale przy stałym krwawieniu obowiązkowe jest skonsultowanie się z lekarzem. Tylko specjalista wybierze niezbędny środek odurzający, który nie wywoła alergii i innych "skutków ubocznych".

Wskazania do stosowania Vicasolu

Bardzo często kobiety radzą sobie nawzajem z ciężkim krwawieniem miesiączkowym i krwawieniem z macicy: Vikasol, lek dawnego pokolenia, który od dawna ma niezbyt dobrą reputację. Niewiele osób uważa, że ​​lek ten nie przyniesie szybkich rezultatów, ponieważ zaczyna działać dopiero po zakończeniu miesiączki. Ponadto menadion ma skutki uboczne i niekontrolowane odbiór - przyczyna poważnych powikłań.

Wskazania do stosowania vikasolu obejmują hipoprotrombinemię spowodowaną niedoborem witaminy K, dysfunkcją trzustki, żółtaczką zapalną, czerwonką, wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy, przedłużoną biegunką i innymi chorobami.

Podczas przyjmowania leku Vicasol w celu przerwania miesiączki lub zmniejszenia ilości wydzieliny, reakcji alergicznych, zawrotów głowy, zmniejszenia ciśnienia, tachykardia . Dlatego wcześniej? jak pić vikasol podczas menstruacji, skonsultuj się z lekarzem. Należy również zauważyć, że vikasol ma przeciwwskazania, w tym nadkrzepliwość, chorobę zakrzepowo-zatorową, nadwrażliwość, niewydolność wątroby, ciążę itp.

Mechanizm działania leku

Lek ten jest rozpuszczalnym w wodzie syntetycznym środkiem, analogiem witaminy K, który jest lipofilowy. Przy jego pomocy powstaje protrombina. Ponadto mechanizm działania vikasolu występuje w działaniu hemostatycznym.

Jeśli organizm ma niedobór witaminy K, istnieje ryzyko wystąpienia zdarzeń krwotocznych. Na tej podstawie zalecono vikasol, aby opóźnić miesiączkę lub zmniejszyć ich intensywność, a także czas trwania. Lek ten kompensuje niedobór witaminy K, rozwiązując problem silnego krwawienia.

Dawkowanie

Jak wziąć vikasol co miesiąc, w zależności od postaci leku.

  1. Jeśli są to tabletki, dawka vicasolu jest następująca: 0,015 - 0,03 grama na dzień (2 tabletki).
  2. Jeśli lek zostanie podany domięśniowo, to dzień nie może również zająć więcej niż 0,03 gramów (jedno wstrzyknięcie).
Vikasol dla opóźnionych miesiączek

Nie można przekroczyć dawki, ponieważ nieuregulowane przyjmowanie Vicasolu często prowadzi do obrzęku i powstawania zakrzepicy w organizmie. Ponadto krew, którą organizm już rozwinął i którą próbowała wydobyć, zatrzymuje się sztucznie, ale pozostaje w środku, a jej rozkład jest niezwykle niebezpieczny!

Nie jest to konieczne ze względu na zbliżającą się wizytą na morze lub przechodząc do puli, która zbiegła się z początkiem miesiączki, brać ten lek. Jest możliwe, że będziesz w stanie zatrzymać lub znacznie zmniejszyć ilość krwawienia podczas miesiączki, ale w przyszłości, twoje ciało może „zemścić” za brutto ingerencji w jej naturalnych funkcji fizjologicznych. Choroby ginekologiczne, które mogą być wynikiem zażywania vikasola, będą musiały być traktowane dłużej niż miesiączki, które kiedyś zatrzymałeś.