Komórka Vichy została wynaleziona w 1850 roku we francuskim mieście, z którego przyjęła swoją nazwę. Z biegiem lat wzór nie zmienił się nieco - oprócz tego, że dodano nowe kolory i odcienie. I tak - to ta sama dwukolorowa, średniej wielkości komórka, utworzona z tej samej szerokości prostopadłych pasków (pasm).

Używanie komórki Vichy

Tkanina z klatką Vichy była pierwotnie używana wyłącznie do tekstyliów domowych: pościeli, piżam i domowych garniturów, ręczników, obrusów i tym podobnych. Wszystko zmieniło się w 1959 roku, kiedy Brigitte Bardot żonaty. Projektant butiku "Real" poprosiła o uszycie go na tę uroczystość, coś delikatnego i prostego. I pojawiła się na weselu w ładnej letniej sukience, poniżej kolana, z bujnym rąbkiem i ... w dotykającej białej i różowej klatce. W niecały tydzień prawie wszystkie Francuzki pojawiły się w pracy w sukienkach wykonanych z takich tkanin. Po tym czasie komórka vichy zaczęła nabierać rozpędu, tworząc beztroski obraz wiejskiego romansu, a następnie dyktując surowość i konserwatyzm wyglądu w ubraniach.

Klatka Vichy w ubraniach

W ostatnich sezonach projekt ten był preferowany przez wielu projektantów. Wycofał się w tle kurze stopy , zmęczony ogórkiem z indyka. Od tkanki do komórki vichy dzisiaj możesz znaleźć coś: od szalika po buty.

Ubierz się w klatkę Vichy

Lekkie, praktyczne codzienne modele "szata" lub "koszula" będą prawdziwym zbawieniem w gorącym sezonie. Dla miłośników eleganckiego stylu projektanci oferują dzianinowe wersje, doskonale pasujące i podkreślające figurę. Najbardziej imponujące są jednak sukienki maxi - Luisa Beccaria na jednym z jej pokazów prezentowała nawet luksusowe sukienki wieczorowe w małej klatce. Buty i kurtka są dobierane w zależności od stylu stroju.

Komórka Vichy1Komórka Vichy2Komórka Vichy3
Komórka Vichy4Komórka Vichy 5Komórka Vichy6

Koszula w klatce Vichy

Zalecenia co do połączenia klatki vichas w koszulach i spodniach są w przybliżeniu identyczne. Może to być:

  • połączenie kolorowej komórki z czarną lub białą tkaniną;
  • połączenie czarnych i białych komórek z jasnymi kolorami;
  • mix print - łączenie klatki z innymi wydrukami lub ze sobą - ale różne rozmiary i kolory.

Jeśli chodzi o style koszulek, to w dni robocze należy wybrać klasyczne surowe, kobiece wizerunki - słodkie, z rękawami-latarniami i okrągłym kołnierzem, a na weekend w przyrodzie - koszulę w klatce vichy w męskim stylu (luźne iz kieszeniami na zatrzaski).

Komórka Vichy7Komórka Vichy8Komórka Vichy9
Komórka Vichy10Komórka Vichy 11Komórka Vichy12

Spodnie i spódnice w klatce Vichy

Najbardziej popularny jest klasyczny kształt spodni: zwężony, skrócony. W stylu i nastroju przypominają modele w odcinkach - nieformalne i żywe. Szerokie spodnie w klatce przesyłają myśli w stylu piżamy, podczas gdy monochromatyczne "papierosy", uzupełnione wyprasowanymi rękami, białą koszulą i jasnymi butami, mogą przyjść do pracy.

Z kształtów spódnic najczęściej spotykany jest "dzwonek" o długości midi.

Komórka Vichy 13Komórka Vichy 14Komórka Vichy 15
Komórka Vichy 16Komórka Vichy 17Komórka Vichy 18

Kostiumy i kombinezon w klatce Vichy

Obraz w całości składający się z klatki, przetrwa tylko obecna fashionistka. Zakup zestawu kostiumów jest korzystny - zawsze możesz go podzielić i nosić go od góry lub od dołu do tonacji. Kombinezony w klatce vichy wyglądają jednak dość frywolnie - w zależności od stylu mogą wybrać się na wycieczkę do kina, spacery nad morzem lub wizytę w klubie.

Komórka Vichy 19Komórka Vichy20Komórka Vichy 21
Komórka Vichy 22Komórka Vichy 23Komórka Vichy24

Akcesoria w klatce Vichy

Podobnie jak kurze stopa, komórka Vichy może doskonale rozcieńczyć znudzony obraz. Może to być torba lub plecak, bransoletka, naszyjnik, szalik lub buty. Należy jednak pamiętać, że uzupełnienie go o inne rzeczy we wzór lub drukowanie nie jest już tego warte - francuska komórka Vichy jest bardzo samowystarczalna.

Komórka Vichy25Komórka Vichy 26Komórka Vichy 27
Komórka Vichy 28Komórka Vichy 29Komórka Vichy30