Valtrex odnosi się do leków antywirusowych. Jest przeznaczony przede wszystkim do zwalczania opryszczki. Lek Valtrex ma analogi, o wiele bardziej skuteczne i niedrogie. Ale zobaczmy, czy warto płacić dużo pieniędzy za ten importowany narkotyk, czy sensowne jest użycie bardziej znanych i, co najważniejsze, tanich środków.

Acyklowir lub Valtrex - co jest lepsze?

Valtrex jest substancją chemiczną, która po uwolnieniu do organizmu ludzkiego przez działanie naturalnego enzymu hydrolazy walacyklowiru, ulega szybkiej konwersji do acyklowiru. Ta metoda leczenia jest znacznie bardziej skuteczna, ponieważ biodostępność acyklowiru, produkowanego bezpośrednio w ciele pacjenta, jest znacznie wyższa niż w przypadku acyklowiru przyjmowanego w postaci tabletek.

Odpowiednio, jeśli potrzebujesz szybszego wyniku i mniejszego nacisku na narządy wewnętrzne, warto rozwidlić Valtrex. Jeśli problem nie jest tak poważny, możliwe jest użycie Acycloviru. Lek ten jest usuwany z organizmu nieco dłużej i wymaga zwiększenia dawki. Dla porównania: w leczeniu nawrotowych półpaśca pacjentowi przepisuje się 100 mg Valtrex raz dziennie lub 200 mg Acycloviru dwa razy dziennie, co stanowi duże obciążenie dla wątroby, nerek i serca.

Porównaj Valtrex i Famvir

Jeśli nie wiesz, co zastąpić Valtrex, zapytaj farmaceutę, jakie leki istnieją z takim samym skutkiem. Najprawdopodobniej otrzymasz te leki:

 • Acyklowir ;
 • Herpevir;
 • Zovirax;
 • Opryszczka;
 • Valvir;
 • Famvir

Pierwsze trzy z nich zawierają acyklowir, można je nazwać analogami Waltrexa według indeksu apteki, ale nie przez substancję czynną. Trzy ostatnie zawierają składniki, z których acyklowir, lub podobne pod względem działania substancji, są syntetyzowane bezpośrednio w ludzkim ciele, a zatem te leki są bardziej skuteczne, ale również droższe.

Famvir przekształca się w penciclovir. Jest skuteczny przeciwko tym samym chorobom co Valtrex:

 • ospa wietrzna;
 • opryszczka narządów płciowych;
 • opryszczka pospolita;
 • półpasiec ;
 • opryszczka oczna;
 • infekcje związane z wirusem opryszczki;
 • neuralgia poopryszczkowa;
 • terapia tłumiąca dla różnych typów opryszczki;
 • leczenie opryszczką u osób z niedoborem odporności.

Czego lepiej użyć - Valtrex lub Famvir - zależy od indywidualnej tolerancji leku.

Co jeszcze można zastąpić Valtrex?

Najlepiej jest wybrać lek, który jest również oparty na działaniu walacyklowiru. Istnieje kilka takich analogów tabletek Valtrex i nie można powiedzieć na pewno, że Valtrex, Valacyclovir lub Valvir są lepsze. Zgodnie z normami farmakologicznymi leki te są identyczne. Jedyną rzeczą, która może się różnić, jest cena. Istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy.

Droższe, zwykle nowe leki, które niedawno pojawiły się na rynku. Ponadto cena jest wyższa w przypadku leków importowanych. Rzeczywiście, nawet w przypadku, gdy składniki leku są identyczne, stopień oczyszczenia substancji aktywnej i jej stężenie mogą się różnić. Więc droższe pigułki są nie tylko i nie tyle ze względu na chciwość producenta, ale dlatego, że musiał wydawać pieniądze na lepsze surowce, nowy sprzęt i filtry. Znać formułę leku nie oznacza wcale, aby wytwarzać odpowiedni lek medyczny. co jest lepsze niż valtrex lub acyklowir Skutki uboczne tanich tabletek mogą być dość poważne.

Tak więc możemy stwierdzić, że jeśli lekarz przepisał ci Acyclovir lub Zovirax, sytuacja jest daleka od krytycznej i nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na Valtrex. Jeśli w recepcie masz dokładnie ten lek, oznacza to, że inne rodzaje tabletek w tym przypadku są niepożądane. Mogą powodować problemy z narządami odpowiedzialnymi za usuwanie acyklowiru z organizmu. Valtrex jest często przepisywany w przypadku nawrotów wszystkich typów opryszczki i terapii supresyjnej. Aby zapobiec nowym zaostrzeniom, lek przyjmuje się w małych dawkach przez długi czas.