Walsartan odnosi się do leków przeciwnadciśnieniowych, które mają właściwość blokowania receptorów angiotensyny II. Siedem lat z rzędu, począwszy od 2008 roku, lek został uznany za najpopularniejszy na świecie w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Zaletą walsartanu jest to, że nie hamuje on enzymu przekształcającego angiotensynę, czyli naturalnych i syntetycznych związków chemicznych. Walsartan działa inną metodą, dlatego jest popularny. Ponadto nie blokuje receptorów hormonów i kanałów jonowych, które są ważne dla normalizacji funkcji układu sercowo-naczyniowego. Zalety leku obejmują brak negatywnego wpływu na poziom ogólny cholesterol , glukoza i kwas moczowy w osoczu.

Skład leku Walsartan

Aktywnym składnikiem leku jest substancja walsartan, jako działanie pomocnicze:

  • stearynian magnezu lub kwas stearynowy to związek chemiczny soli, magnezu i kwasu stearynowego;
  • MCC (celuloza mikrokrystaliczna), przeznaczony do chemicznego oczyszczania błony śluzowej jelita cienkiego;
  • Kroskarmeloza - sól sodowa celulozy pełni ważną funkcję (pomaga rozpadowi się leku w jelicie);
  • Aerosil - zagęszczacz i sorbent;
  • barwnik "Opadry różowy".

Większość składników leku Walsartan nie należy do leczniczego, jest on spowodowany skutecznością głównej substancji, jak również jest połączony preparat Walsartan + hydrochlorotiazyd, który obejmuje substancję hydrochlorotiazyd, która może blokować reabsorpcję jonów sodu, chloru i wody.

Jak zażywać Valtrasan?

Zgodnie z instrukcjami stosowania leku Walsartan, lek jest przyjmowany doustnie. W tym przypadku procedura jest przeprowadzana albo dwa razy dziennie, 40 mg leku, albo raz, ale 80 mg. Jeśli oczekiwany wynik nie zostanie osiągnięty w wyznaczonym terminie, dawkę można stopniowo zwiększać, a jedynie lekarz może ją poprawić. Samoleczenie w tym przypadku może zaszkodzić.

Co może zastąpić Valsartan?

Lek Walsartan ma wiele analogów, wśród których są:

  • Enap;
  • Corinfar;
  • Sakur;
  • Kardura;
  • Tonusin.

Aktywny składnik leku Enap - to enalapryl, który ma podobne właściwości do walsartanu, więc wskazania do stosowania leków są takie same: nadciśnienie i niewydolność serca.

Corinfar jest przeznaczony do leczenia różnych chorób serca, więc istnieje wiele wskazań do jego stosowania. Aktywnym składnikiem leku jest nifedypina, która jest znanym blokerem kanału wapniowego. Ale, niestety, lek ma długą listę skutków ubocznych, które obejmuje problemy z przewodu pokarmowego, wątroby, układu sercowo-naczyniowego i krwi, a także reakcje alergiczne.

Sakur ma wąskie zastosowanie - leczenie nadciśnienia tętniczego, dlatego jest najpopularniejszym analogiem walsartanu. Często lek stosuje się w połączeniu z innymi lekami. Składnikiem aktywnym Sakury jest lacidypina, bloker wolnych kanałów wapniowych.

co zastąpić walsartan

Lek Kardura jest stosowany jako lek pierwszego rzutu w leczeniu nadciśnienia tętniczego, a jego głównym zadaniem jest kontrolowanie ciśnienia krwi. Składnikiem aktywnym jest doksazosyna, która jest przeciwwskazana tylko u pacjentów z nadwrażliwością. Nie znajdziesz także długiej listy efektów ubocznych w instrukcji użycia tego analogu walsartanu, dlatego lek Kardura można uznać za godnego konkurenta dla Valtrasan.

Tonusin jest oparty na składnikach roślinnych i może mieć kompleksowy efekt, dlatego jest stosowany jako ogólny tonik, normalizujący ciśnienie krwi, tonik ogólny. Tonusin stosuje się również jako lek poprawiający krążenie wieńcowe i obwodowe oraz prowokujący rzut serca.