Szeroka gama zastosowań tego narzędzia jest możliwa dzięki temu, że kwas salicylowy zawarty w kompozycji maści jest wysoce skuteczny wobec drobnoustrojów chorobotwórczych żyjących na powierzchni skóry i w środowisku. Dlatego jego zastosowanie nie ogranicza się do jednego problemu.

Zastosowanie maści salicylowej na trądzik

Kwas salicylowy znacznie zmniejsza stan zapalny na powierzchni naskórka - mówimy o trądziku nastolatków, ropniach, punktach czerni i bieli. W przypadku poważniejszych chorób skóry (oparzenia, łuszczyca, neurodermit, egzema), stosowanie maści salicylowej na trądzik okazało się tak skuteczne, jak to tylko możliwe, co spowodowało jego popularność. Substancja czynna ogranicza proces zapalny, zapobiegając poszerzaniu granic przez dotknięty obszar skóry, jednocześnie usuwając podrażnienie, zaczerwienienie i obrzęk tkanek.

Salicylowy maść i kwas w kosmetologii

Kwas jest częścią absolutnie wszystkich preparatów kosmetycznych dla skóry problematycznej i tłustej, różnica polega jedynie na jej koncentracji i ostatecznej cenie produktu. Drogie marki wlewają swoje toniki i toniki do pięknych butelek z designerskimi etykietami, ale ich zawartość nie różni się od maści penny lub kwasu salicylowego sprzedawanego w każdej aptece.

Jeśli trądzik wyskoczy Ci na czas, przetrzyj obszary problemowe alkoholem salicylowym lub zastosuj maści salicylowe, efekt będzie identyczny.

Czarne plamki niekoniecznie wyciskają się, ponieważ możesz zranić delikatną skórę, jeśli pory są głębokie. Kosmetyczki polecają balsamy z kwasu salicylowego - rozpuszczają kaszę i po prostu "wypływają". Wszelkie formacje związane ze wzrostem łusek naskórka (modzele, odciski, brodawki) mogą być również usunięte za pomocą tego leku. Płatki kukurydziane, płyny i napary powstają na bazie kwasu salicylowego.

Salicylowy maść jest również stosowany od brodawki jego zastosowanie jest następujące:

  1. Dobrze jest parować dotknięty obszar (najczęściej palce i palce, fałdy).
  2. Przetrzyj lub wysuszyć brodawkę.
  3. Wymieszaj z 5% salicylową maścią i przykryj opatrunkiem przez 12 godzin.
  4. Po zdjęciu bandaża, zaatakuj brodawkę pumeksem, maksymalnie czyszcząc rozpuszczoną masę.
  5. Konieczne jest powtarzanie tej procedury codziennie, aż znikną całe brodawki. Z reguły występuje to po 3-4 tygodniach.

Salicylowy maść jest również stosowany w przypadku grzybów, ale tylko w połączeniu z terapią przeciwgrzybiczą (tabletki, kapsułki). Jego skuteczność jest znacznie mniejsza w porównaniu z bardziej nowoczesnymi lekami.

Podobnie zastosowanie połączonego leku - maści siarkowo-salicylowej. Wszystkie te same łuszczyca, egzema, młodzież i dorośli zastosowanie maści salicylowej węgorze, brodawki i modzele. Siarka jako dodatkowy składnik wzmacnia działanie antyseptyczne.

Zastosowanie maści kwasu salicylowego do wrastania włosów

Wiele kobiet staje przed problemem wrastające włosy Zwykle występuje po depilacji. Stosowanie balsamów i aplikacji z maścią salicylową całkowicie eliminuje plamy z wrastających włosów. Substancja czynna złuszcza skórę, uwalnia włosy i usuwa nieprzyjemne doznania.

Środki ostrożności dotyczące użytkowania

Pamiętaj, że stosowanie leków salicylowych ogranicza się do skóry. Kontakt z błonami śluzowymi (nos, usta, pochwa) może powodować poparzenia. Jeśli istnieje tendencja do alergii, przed nałożeniem maści należy sprawdzić reakcję organizmu. W tym celu nasmaruj niewielki obszar skóry na ramieniu. Moli i znamiona w kontakcie z kwasem salicylowym i jego pochodnymi nie powinny.