Ludzie zawsze interesowali się różnymi zagadkami, tajemnicami i zjawiskami. Chodzi o psychologię człowieka, tłumaczącą obecność pragnienia wszystkiego, co ukryte i nowe. Trudno jest argumentować, że niewyjaśnione zjawiska na Ziemi mają charakter mistyczny, a naukowcy niestrudzenie angażują się w próbę zrozumienia przyczyny istniejących zjawisk.

Niewyjaśnione zjawiska w oceanie

Głębia morza zawsze przyciągała ludzi, a ocean świata był badany nie więcej niż 10%, tak wiele zjawisk wciąż jest niewytłumaczalnych i ludzie kojarzą je z różnymi mistycznymi przejawami. Tajemnicze zjawiska w oceanie są rejestrowane regularnie, więc pojawiają się wiry, ogromne fale, świetliste kręgi. Nie można o tym nie wspomnieć nienormalne strefy zwane trójkątami, gdzie ludzie, statki, a nawet samoloty znikają bez śladu.

Malstrom maelstrom

Dwukrotnie skromny wir pojawia się dwa razy dziennie na Morzu Norweskim w pobliżu Zatoki Fjordu Zachodniego, ale żeglarze boją się go, ponieważ zabrało ono życie ogromnej liczbie ludzi. Wiele niewyjaśnionych zjawisk przyrodniczych zostało opisanych w literaturze, a Whirlpool Malstrom został napisany w pracy Overthrow in Malstrom. Stwierdza się, że ruch wirów zmienia się co sto dni. Naukowcy twierdzą, że niebezpieczeństwo, że Malstrema i historie ludzi znacznie przesadzone.

Malstrom

Michigan Triangle

Pośród słynnych tajemniczych miejsc, nie ostatnim miejscem jest Trójkąt Michigan, który znajduje się w Ameryce Północnej nad jeziorem Michigan. Oczywiste jest, że poważne burze i burze mogą regularnie występować na dużych zbiornikach wodnych, ale nawet naukowcy nie potrafią wyjaśnić niektórych zaginięć:

 1. Opisując najbardziej niewytłumaczalne zjawiska, warto wspomnieć o tajemniczym zniknięciu lotu 2501. W 1950 roku, 23 czerwca, samolot lecący z Nowego Jorku zniknął z ekranów radarowych. Wraku wykładziny nie znaleziono ani na dnie, ani na powierzchni wody. Nikt nie był w stanie określić przyczyny wypadku i tego, czy któryś z pasażerów przeżył.
 2. Kolejne zniknięcie, którego nie można było wytłumaczyć, miało miejsce w 1938 roku. Kapitan George Donner poszedł do swojego pokoju, by odpocząć i zniknął. Nie udało się ustalić, co się stało i co stało się z tą osobą.
michigan trójkąta

Świecące kręgi w oceanie

W różnych oceanach okresowo na powierzchni wody pojawiają się duże wirujące i świecące kręgi, które nazywane są "kołami Buddy" i "diabelskimi karuzelami". Według doniesień, po raz pierwszy takie niewytłumaczalne zjawiska natury zaobserwowano w 1879 roku. Naukowcy wysunęli wiele hipotez, ale nie było możliwe precyzyjne określenie przyczyny pojawienia się. Istnieje założenie, że okręgi tworzone są przez organizmy morskie, które wznoszą się od dołu. Istnieją wersje, które są manifestacją podwodnych cywilizacji i UFO.

świecące kręgi w oceanie

Niewyjaśnione zjawiska atmosferyczne

Chociaż nauka ciągle się rozwija, wiele zjawisk naturalnych wciąż pozostaje niewyjaśnionych. Wiele zjawisk wciąż zadziwia ludzkie umysły, na przykład tutaj można odnieść się do różnych wybuchów na niebie, niezrozumiałych ruchów kamieni, rysunków na ziemi i tak dalej. Naukowcy wysuwali wiele założeń, niż można się sprowokować zagadek natury i innych niewytłumaczalnych zjawisk, ale choć pozostają one tylko wersjami.

Płonące kule ognia

Każdego roku w październiku ogniste kule o średnicy 1 m pojawiają się w północnej części Tajlandii nad powierzchnią rzeki Mekong i latają w powietrzu i rozpływają się po pewnym czasie. Ludzie, którzy zaobserwowali to zjawisko, twierdzą, że liczba takich piłek może osiągnąć nawet 800, aw trakcie lotu zmieniają kolor. Takie tajemnicze zjawiska natury wyjaśniają na różne sposoby:

 1. Miejscowi buddyści twierdzą, że Naga (gigantyczny siedmiogłowy wąż) uwalnia ogniste kule na cześć jego oddania Buddzie.
 2. Naukowcy uważają, że nie jest to tajemnicze zjawisko naturalne, a także zwykłe emisje metanu i azotu, które powstają w mule. Gaz na dnie rzeki wybucha i tworzą się pęcherzyki, które wznoszą się w górę, zamieniając się w ogień. Dlaczego tak się dzieje tylko raz w roku, naukowcy nie potrafią wyjaśnić.
ogniste kule nago

Światła hessdalena

W Holandii, niedaleko miasta Trondheim na niebie doliny, można zaobserwować zjawisko niewytłumaczalne do tej pory - promienie świetlne występujące w różnych miejscach. Zimą błyski są jaśniejsze i pojawiają się częściej. Naukowcy przypisują to faktowi, że powietrze jest w tym momencie rozładowywane. Studiując niezrozumiałe zjawiska, zdecydowanie było, że forma świetlistych formacji może być inna, a ich prędkość ruchu jest inna.

Naukowcy przeprowadzili ogromną liczbę badań i, co dziwne, światła zachowywały się inaczej, ponieważ czasami analiza spektralna nie dawała żadnych wyników, a zdarzały się przypadki, gdy radary rejestrowały podwójne echo. Aby określić, jakie niewytłumaczalne zjawiska i jaką mają naturę, stworzono specjalną stację, która stale dokonuje pomiarów. W jednym z czasopism naukowych wysunięto hipotezę, że dolina jest naturalnym akumulatorem. Wniosek został wyciągnięty na podstawie faktu, że duże zapasy substancji chemicznych są skoncentrowane na terytorium.

Światła Hessdalen

Czarna mgła

Mieszkańcy Londynu od czasu do czasu zwykle nie mogą poruszać się po mieście, ponieważ jest on otoczony grubą czarną mgłą. Takie niewyjaśnione zjawiska na Ziemi przez naukowców odnotowano w 1873 i 1880 roku. Zauważono, że w tym czasie liczba zgonów mieszkańców wzrosła wielokrotnie. Po raz pierwszy wskaźniki wzrosły o 40%, aw 1880 r. We mgle stwierdzono niebezpieczne mieszaniny o wysokim poziomie dwutlenku siarki, które pochłonęły życie 12 tysięcy osób. Ostatnie niewytłumaczalne zjawisko odnotowano w 1952 roku. Nie można było ustalić dokładnej przyczyny tego zjawiska.

czarna mgła

Tajemnicze zjawiska w przestrzeni

Wszechświat jest ogromny, a człowiek opanowuje go skokowo. To w pełni tłumaczy, że najbardziej tajemnicze zjawiska występują w kosmosie, a wiele ludzkości wciąż jest nieznanych. Niektóre zjawiska obalają wiele praw fizyki i innych nauk. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii naukowcy znajdują potwierdzenie lub zaprzeczają niektórym zjawiskom.

Black Knight Satellite

Dziesiątki lat temu na orbicie Ziemi zarejestrowano satelitę, który z powodu zewnętrznego podobieństwa został nazwany "Czarnym Rycerzem". Został po raz pierwszy nagrany przez astronoma-amatora w 1958 roku i przez długi czas nie pojawiał się na oficjalnych radarach. Amerykańscy eksperci wojskowi twierdzą, że było to spowodowane tym, że obiekt był pokryty grubą warstwą grafitu pochłaniającego fale radiowe. Takie tajemnicze zjawiska zawsze były uważane za przejaw UFO.

Z czasem dzięki ultra-czułemu sprzętowi satelita został odkryty, aw 1998 r. Prom kosmiczny zrobił zdjęcia "Czarnego Rycerza". Jest informacja, okrąża około 13 tysięcy. Wielu naukowców po dokładnych badaniach stwierdziło, że nie ma satelity i jest to prosty fragment sztucznego pochodzenia. W rezultacie legenda została rozproszona.

towarzysz czarnego rycerza

WOW sygnał kosmiczny

W Delaware, w 1977 r., 15 sierpnia na radioteleskopu narysowano sygnał radiowy, który trwał 37 sekund. W rezultacie nie można było określić słowa "WOW", które było przyczyną tego zjawiska. Naukowcy odkryli, że impulsy pochodzą z konstelacji Strzelca z częstotliwością około 1420 MHz, i, jak wiadomo, zakres ten jest zabroniony na mocy umowy międzynarodowej. Przez te wszystkie lata badano tajemnicze zjawiska, a astronom Antonio Paris przedstawił wersję, której źródłem takich sygnałów są chmury wodoru otaczające komety.

Dziesiąta planeta

Naukowcy dokonali sensacyjnego oświadczenia - znaleźli dziesiątą planetę Układu Słonecznego. Po wielu badaniach wiele dziwnych zjawisk w kosmosie doprowadziło do odkrycia, więc naukowcy byli w stanie ustalić, że istnieje duże ciało niebieskie poza Pasem Kuipera, który jest 10 razy masywniejszy niż Ziemia.

 1. Nowa planeta porusza się na stabilnej orbicie, dokonując jednej rewolucji wokół Słońca za 15 tysięcy lat.
 2. Dzięki swoim parametrom jest podobny do takich gazowych gigantów, jak Uran i Neptun. Uważa się, że przeprowadzenie wszystkich badań i ostateczne potwierdzenie istnienia dziesiątej planety zajmie około pięciu lat.

Niewyjaśnione zjawiska w życiu ludzi

Wielu może powiedzieć z przekonaniem, że napotkali inny mistycyzm w swoim życiu, na przykład niektórzy widzieli dziwne cienie, drugi słyszał kroki, a jeszcze inni podróżowali w innych światach. Niewyjaśnione zjawiska paranormalne są interesujące nie tylko dla naukowców, ale także dla medium, którzy twierdzą, że jest to manifestacja mieszkańców innych światów.

Duchy na Kremlu

Uważa się, że w starych domach żyją dusze zmarłych ludzi, którzy w ciągu swojego życia byli związani z tą strukturą. Moskiewski Kreml to zamek o burzliwej i krwawej historii. Różne ataki, powstania, pożary, wszystko to pozostawiło ślad na strukturze i nie zapominaj, że w jednej z wież znajdowała się wieża tortur. Ludzie, którzy kiedykolwiek byli na Kremlu twierdzą, że zjawiska nadprzyrodzone nie są tu rzadkością.

 1. Sprzątacze przyzwyczaili się do tego, że w pustych biurach słychać przerażające głosy i inne odgłosy. Sytuacje, w których spadają same przedmioty, są uważane za normę.
 2. Opisując słynne niewytłumaczalne zjawiska Kremla, warto wspomnieć o najsłynniejszym duchu Iwana Groźnego. Często chodzi po niższych poziomach dzwonnicy Iwana Wielkiego. Uważa się, że duch króla wydaje się ostrzegać przed jakąś katastrofą.
 3. Istnieją dowody, że od czasu do czasu Vladimir Lenin można zobaczyć na wewnętrznym terytorium Kremla.
 4. W nocy w Katedrze Wniebowzięcia można usłyszeć płacz dziecka. Uważa się, że są to dusze dzieci złożone w ofierze pogańscy bogowie w świątyni, która kiedyś znajdowała się na tym terytorium.
duchy Kremla

Czarny ptak z Czarnobyla

Tragedia, która miała miejsce w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, jest znana w różnych częściach świata. Przez długi czas informacje na ten temat były ukryte, ale potem pojawiły się dowody na istnienie dziwnych i niewyjaśnionych zjawisk przed tym wydarzeniem. Na przykład, jest informacja, że ​​czterej pracownicy stacji powiedzieli, że kilka dni przed wypadkiem zobaczyli dziwną istotę latającą nad nią ludzkim ciałem i ogromnymi skrzydłami. Było ciemno i czerwone oczy.

Robotnicy mówią, że po tym spotkaniu zaczęli odbierać telefony z groźbami, a nocą widywali żywe i przerażające koszmary. Gdy wybuch nastąpił, ludzie, którzy byli w stanie przetrwać tragedię, twierdzili, że widzieli wielkiego czarnego ptaka z dymu. Takie niewyjaśnione zjawiska na ziemi są bardziej uważane za złudzenia i stresujące wizje.

W pobliżu doświadczeń śmierci

Uczucia, które ludzie mają przed śmiercią lub w trakcie śmierć kliniczna nazywane są doświadczeniami bliskimi śmierci. Wielu ludzi wierzy, że takie odczucia dają człowiekowi zrozumienie, że po ziemskim życiu na duszy czekają inne reinkarnacje. Dziwne zjawiska związane ze śmiercią kliniczną interesują nie tylko zwykłych ludzi, ale także naukowców. Najbardziej typowe wrażenia to:

 • nieprzyjemny hałas;
 • tunel na końcu którego światło jest widoczne;
 • zrozumienie własnej śmierci;
 • poczucie, że przestrzeń się zmieniła;
 • cisza i spokój;
 • spotkanie z ludźmi, którzy odeszli;
 • uczucie, że dusza opuściła ciało;
 • strach i pragnienie powrotu do twojego ciała.

Takie niewytłumaczalne zjawiska na Ziemi nie są mistyczne dla naukowców. Uważa się, że gdy serce zatrzymuje się, pojawia się niedotlenienie, to znaczy brak tlenu. W takich momentach osoba może zobaczyć konkretne halucynacje . Receptory zaczynają ostro reagować na wszelkie bodźce, a błyski światła mogą pojawić się na twoich oczach, które wielu uważa za "lekkie na końcu tunelu". Parapsycholodzy uważają, że podobieństwo doświadczeń w okresie śmierci, oznacza, że ​​istnieje życie po śmierci i to zjawisko należy uporządkować.