uzi 7 tygodni Ultradźwięki, prowadzone w 7-cio tygodniowym okresie ciąży, obejmują ustalenie faktycznej ciąży. Zasadą jest to, że w tym momencie zostało przydzielone badanie sprzętu. Rozważmy bardziej szczegółowo tę procedurę, a zastanowimy się nad zmianami, jakie zachodzą w tym okresie w zarodku.

Co będzie pokazywać USG w 7 tygodniu ciąży?

Badanie to jest prowadzone w celu potwierdzenia możliwych nieprawidłowości genetycznych. W takim przypadku lekarz bardzo uważnie bada jajo płodowe, aby wykluczyć, że jest puste.

Ponadto rozmiary zarodek, dokonaj ogólnej oceny jego rozwoju. Kości czaszki i kręgosłupa są wyraźnie widoczne.

Ustalenie płci dziecka w tym czasie jest po prostu niemożliwe, ponieważ nadal nie ma różnicy między genitaliami. W ich miejsce znajdują się guzy seksualne, które są jedynie drobnoustrojami układu rozrodczego.

Co dzieje się z zarodkiem w 7 tygodniu?

Ultradźwięki w 7 tygodniu położnictwa ciąża pokazuje, że rozmiar nienarodzonego dziecka w tym czasie jest nadal bardzo mały. Dość często lekarze porównują ją z ziarnem pszenicy.

Mimo to serce już aktywnie działa i wytwarza do 200 cięć na minutę. Mózg rozwija się szybko. Należy zauważyć, że proces ten przebiega z częstotliwością reaktywną: w ciągu jednej minuty można ułożyć do 100 komórek nerwowych.

Powstały tak zwane występy na ciele zarodka, które w rzeczywistości są początkami kończyn przyszłego dziecka. Istnieje zróżnicowanie obręczy górnej kości ramiennej: tworzą się kości ramienia i przedramienia.

W tym czasie powstaje jama ustna i język przyszłego dziecka. Mimo to, wszystkie składniki odżywcze, które otrzyma przed urodzeniem przez pępowinę od matki.

Po 7 tygodniach nerki przyszłego dziecka składają się z 3 części i dosłownie w ciągu tygodnia zaczną wytwarzać mocz, który popłynie bezpośrednio do płynu owodniowego.

W jaki sposób wykonuje się USG w 7. tygodniu?

Ze względu na to, że rozmiar zarodka w tym czasie jest bardzo mały, procedura obejmuje dostęp przezpochwowy. W takim przypadku czujnik z maszyny ultradźwiękowej jest wkładany bezpośrednio do pochwy. To pozwala nam ocenić nie tylko samego płodu, ale także zbadać macicę, ustalić jej wymiary.

Zabieg wykonuje się w pozycji na plecach. Jego czas trwania jest rzędu 10-15 minut.