Tweedowy płaszcz od dawna zajmuje szczyt mody - Olympus, głównie ze względu na to, że może doskonale kształtować kobiecą sylwetkę i jest to możliwe tylko wtedy, gdy model zostanie wybrany idealnie.

Ponadto szkocki materiał oferuje szeroki wybór kolorów produktu - w tweedu tkanina jest średnio skoncentrowana do sześciu kolorów w splecionych ze sobą barwionych niciach wełnianych.

Ogromną zaletą tweedu jest to, że nie boi się światła słonecznego. Jest to prawdopodobnie jedyny naturalny materiał, który aktywnie im przeciwstawia.

Damskie tweedowe płaszcze

Ze względu na kolory i faktury, nawet światowej sławy projektanci nie mogą pochwalić się szeroką gamą stylów stworzonych przez ten płaszcz. Niemniej jednak każdy prosty krój wygląda oszałamiająco i modnie. Nie byłoby zbyteczne, aby zauważyć, że dzisiaj istnieją następujące typy odzieży wierzchniej z tego materiału:

  • tweed nadwymiarowy płaszcz ;
  • z jerseyowymi i jedwabnymi wstawkami, ozdobionymi kryształkami i dżetów;
  • wojskowa odzież tweedowa;
  • krótkie modele, bardziej jak długie kurtki;
  • żeński tweedowy płaszcz dwuczęściowy unisex z kapturem i bez;
  • ubrania zdobione skórą i futrem.
tweed coat1tweed coat2tweed coat3
tweed coat4tweed coat5tweed coat6
Jak wybrać?

Wybierz rodzaj cięcia, który będzie w pełni pasował do Twojej sylwetki. Uczymy się umiejętnie ukrywać wady, korzystnie podkreślając cnoty, na przykład, jeśli figura jest bliska doskonałości, wówczas można wybrać czapkę "nadwymiarową" lub dopasowaną. Gdy mamy do czynienia z figurą przypominającą trójkąt lub owal, lepiej wybrać warstwę pionowego cięcia bez dekoracji lub z obszernym kołnierzem.

Następnie powinieneś zdecydować, jaki kolor chcesz zobaczyć na jego płaszczu. Ważne jest, aby budować na podstawie koloru własnego wyglądu.

Nie marnuj się na dopasowanie: spróbuj przez dłuższy czas, zadaj sobie pytanie, czy czujesz się swobodnie w tych ubraniach, czy nie ogranicza ruchów, czy lubisz się w tweedowym płaszczu.

Co to jest tweedowy płaszcz do noszenia?

Tworząc klasyczny wygląd, nie zapomnij dodać do niego skórzanych rękawiczek, eleganckiej torby i butów na wysokim obcasie. Obcisłe jeansy i botki pomogą zmienić wygląd w indywidualny styl.

Jeśli mówimy o nakryciu głowy do tweedowego płaszcza, to filcowy kapelusz zawsze będzie wyglądał stylowo i modnie. Kochasz styl wiejski? Następnie nosić czapkę i szalik z dużej dzianiny.

tweed coat7tweed coat8tweed coat9
tweedowy płaszcz10tweed coat11tweed coat12
tweed coat13tweed coat14tweed coat15