Kurtki z odblaskowymi pasami zaczęły produkować w połowie ubiegłego wieku. Były to głównie produkty przeznaczone dla osób, których zawód związany jest z pracą na drodze. A później, światowi giganci w produkcji odzieży sportowej zaczęli produkować całe kolekcje modeli z reflektorami dla pieszych, biegaczy, rowerzystów i motocyklistów. Obecnie kurtki odblaskowe cieszą się dużym zainteresowaniem i są nie tylko bezpieczne, ale także bardzo stylowe.

Jak wybrać kurtkę z elementami odblaskowymi?

Najnowsze kolekcje wielu producentów odzieży: Nike, Ice Cold, Supreme, The North Face, Rapha, Stone Island i innych - obejmują kurtki, spodnie i buty z odblaskami. Te elementy pozwalają ci dokonać figura osoba widoczna z kiepską widocznością. Obecnie istnieje wiele technik wytwarzania tkanin, które załamują promień światła i odzwierciedlają go. Dlatego, aby wybrać odpowiednią kurtkę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  1. Po co jest ta kurtka? Jeśli jest to bieg, wybierz lekkie odblaskowe kurtki z elementami na bokach i plecach, aby kierowca samochodu mógł być świadomy twoich parametrów. Zimowe kurtki odblaskowe z paskami na rękawach, kieszeniami i kapturem są zwykle wybierane do jazdy na nartach lub chodzenia.
  2. Marka i cena. Często rzeczy odbijające światło są znacznie droższe niż inne ubrania. Dlatego kupując kurtkę, musisz wybrać producenta, który Ci odpowiada. A następnie wybierz model, kolor i rozmiar.
  3. Same elementy. Najlepiej wybrać te modele, w których elementy odblaskowe mają podstawę tkaniny - taka rzecz będzie trwać dłużej. Przy zakupie sprawdź powierzchnię pasków, powinna być gładka, bez pęknięć i pęknięć.

Obecnie producenci oferują kurtki z odblaskowymi paskami światła lub w całości wykonane z tkaniny odblaskowej, np. Nike. Adidas wyposaża kurtki w siateczkę odblaskową, natomiast Stone Island wykorzystuje technologię odbijania cieczy (natryskiwanie).

kurtka odblaskowa 1kurtka odblaskowa 2kurtka odblaskowa 3
kurtka odblaskowa 4kurtka odblaskowa 5kurtka odblaskowa 6
kurtka odblaskowa 7kurtka odblaskowa 8kurtka odblaskowa 9