Ból gardła jest nieprzyjemną chorobą, która atakuje migdałki podniebienne. Kiedy pojawiają się pierwsze objawy bólu gardła, matka karmiąca powinna natychmiast rozpocząć leczenie. Ważne jest, aby zapobiec występowaniu powikłań, w których stosowanie antybiotyków będzie już nieuniknione.

We wczesnych stadiach leczenie dławicy piersiowej w okresie laktacji obejmuje kilka podstawowych i obowiązkowych procedur, które należy wykonywać ostrożnie i regularnie. Jak leczyć mamę z bólem gardła? Będziesz potrzebował wywar z rumianku, napar z nagietka i eukaliptusa, spray do gardła i pastylki do ssania.

Jak leczyć ból gardła mamę pielęgniarską?

Najpierw musisz iść do terapeuty. Przepisuje odpowiednie leczenie, biorąc pod uwagę, że nie chcesz przerywać karmienia piersią. Jeśli ten warunek jest niewykonalny, a lekarz przekonująco Cię o tym przekona, będziesz musiał uciekać się do dekantacji i przeniesienia dziecka na sztuczne karmienie na jakiś czas.

W większości przypadków z dławicą piersiową można kontynuować karmienie piersią. Najważniejsze to przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza: płukać co 30 minut (furatsilinom, nalewka z nagietka i eukaliptusa, wywar z rumianku, roztwór jodu i soli), zażywać tabletki wchłaniające się (zwrócić uwagę na przeciwwskazania), przepłukać gardło rozpylaczem (nie przekraczając dopuszczalnej dawki).

Dobre działanie gojące i łagodzące ma bogaty, ciepły napój. Szczególnie przydatny w leczeniu dusznicy bolesnej podczas karmienia piersią, do picia herbatek ziołowych, bioder, soku żurawinowego, napojów owocowych, ciepłego mleka z miodem.

Pamiętaj, aby wyeliminować z diety w czasie choroby wszystkie zimne posiłki. I spróbuj zjeść zmiażdżone jedzenie, aby nie zranić twojego gardła.

Jeśli ból gardła towarzyszy gorączce, najprawdopodobniej lekarz przepisuje ci antybiotyki, które są najmniej niebezpieczne dla karmienia piersią.